Aktualność 

Studia Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego są najlepsze w Polsce według opublikowanego 12 czerwca Rankingu MBA Perspektywy 2018.

12.06.2018

Jaki program MBA jest najlepszy w Polsce?

MBA to studia cenione i warte inwestycji, bo mają wysoką stopę zwrotu – mówią organizatorzy Rankingu Perspektyw, w którym co roku prześwietlają oferowane w Polsce studia MBA pod kątem 7 kluczowych kryteriów: ranga i prestiż programu (20%), preferencje pracodawców (10%), opinia absolwentów (15%), studenci programu (15%), kadra dydaktyczna (15%), merytoryczne cechy programu (20%) i wparcie procesu kształcenia (5%).

Kapitule rankingu przewodniczą dwie panie profesor: Elżbieta Mączyńska, szefowa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Maria Romanowska z Instytutu Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej. Zgodnie z przyjętymi przez kapitułę zasadami, programy, których łączny wynik punktowy nie różni się więcej niż o 0,5 procent – zostały sklasyfikowane na pozycji ex aequo. Dlatego na pierwszym miejscu, obok ALK znalazły się też programy CEMBA z SGH i EMBA prowadzony przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Na dalszych miejscach są programy MBA Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Politechniki Warszawskiej (MBA Katalyst) i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

– Perspektywy mają ponad dwudziestoletnie doświadczenie w opracowywaniu profesjonalnych rankingów edukacyjnych, opublikowały ich ponad 70 – przypomina Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektyw. – Programy MBA oceniamy po raz siódmy. Sam ranking nie powinien być wyłącznym kryterium wyboru studiów, ale może ułatwić podjęcie decyzji ze względu na szczegółowe kryteria.

Program Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego to najstarszy program tego typu w Polsce. Pierwsza nitka rozpoczęła naukę w 1989 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. Co roku startują dwie nitki. Uczelnia zapewnia uczestnikom coraz ciekawsze i bardziej rozbudowane zajęcia. Nowością są gry decyzyjne, budowanie przewagi konkurencyjnej w oparciu o etykę i zaufanie, marketing internetowy, warsztaty rozwoju osobistego ukierunkowane na wzmacnianie talentów, psychologia ekonomiczna, budowanie zespołów. „Twarda” wiedza: narzędzia zarządcze wykorzystywane w działalności operacyjnej, rachunkowości, kontrolingu i HR pozostają w kanonie nauczania MBA. W Koźmińskim Executive MBA obejmuje prawie 600 godzin lekcyjnych. Studenci przez tydzień uczą się w Berlinie, w jednej z partnerskich uczelni – ESCP Europe, co daje studiom międzynarodowy wymiar.

Studia MBA w Koźmińskim od 10 lat mają międzynarodową akredytację AMBA, a w maju 2018 roku otrzymały jej odnowienie na kolejne 5 lat. ALK jest jedyną uczelnią w Polsce, której program Executive MBA trafił do rankingu „Financial Times” najlepszych tego typu studiów na świecie i uplasował się na 17. miejscu w Europie.

Naszym atutem są niewątpliwie wykładowcy i studenci – wymienia dyrektor studiów, Sylwia Hałas-Dej. – Od lat mamy świetnie dopasowane grupy. Są to osoby w szczytowym momencie kariery zawodowej, między 30 a 40 rokiem życia. Ciekawe postaci ze względu na karierę zawodową i zainteresowania. Kontakty z nimi to duża przyjemność, dlatego podtrzymujemy je także po zakończeniu edukacji, w formie zjazdów absolwentów, wykładów, spotkań networkingowych.

Więcej o programie Executive MBA

Więcej o rankingu

powrót / back