Student prawa ALK, Marcin Lorenc, zajął drugie miejsce w maratonie Global Legal Hackathon z projektem: „Blockchain pełnomocnictwa procesowe”.

05.03.2019

W miniony weekend odbył się maraton programowania Global Legal Hackathon. Jego celem jest wypracowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i biznesowych. W konkursie wzięło udział 17 zespołów, w tym DigiDocs, ze studentem piątego roku prawa w Akademii Leona Koźmińskiego, Marcinem Lorencem, w składzie. Zaprezentowany przez niego projekt o nazwie: „Blockchain pełnomocnictwa procesowe” zajął drugie miejsce.

„Projekt zespołu DigiDocs umożliwiający tworzenie pełnomocnictw w aplikacji z wykorzystaniem blockchain posiada walory praktyczne, pozwalające na unowocześnienie pracy kancelarii prawnych” – podsumowała dr Arleta Nerka, Zastępca Dyrektora Kolegium Prawa ALK.

Konkurs Global Legal Hackathon łączy prawo z nowoczesnymi technologiami. Pokazuje wyzwania stawiane prawnikom w obszarze umiejętności łączenia codziennej praktyki zawodowej z tworzeniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Mają one na celu pomoc zarówno dla prawników, jak i osób szukających pomocy prawnej.

Więcej o jednolitych studiach magisterskich na kierunku prawo