Studenci Akademii Leona Koźmińskiego zdobyli złote medale w dwóch dyscyplinach Akademickich Mistrzostw Polski: tenisie stołowym i ergometrze wioślarskim.

15.04.2019

Ubiegły weekend obfitował w sportowe emocje. W gdańskiej hali Polskiego Związku Tenisa Stołowego odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski. Zawodnicy rywalizowali w pięciu dyscyplinach: judo, biegach przełajowych, strzelectwie sportowym, ergometrze wioślarskim oraz tenisie stołowym.

Dwie ostatnie dyscypliny należały do studentów ALK.

Drużyna kobiet w tenisie stołowym Akademii Leona Koźmińskiego w składzie: Aleksandra Dąbrowska, Oksana Fadejewa, Karolina Lalak i Magdalena Sikorska już od początku zdominowała zawody. Dużym wzmocnieniem tegorocznych finałów AMP w Gdańsku była Oksana Fadejewa. Rosjanka to dwukrotna olimpijka i dwukrotna wicemistrzyni Europy w grze podwójnej.

W finale zawodniczki AZS Koźmiński pokonały rywalki z Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego
w Częstochowie z wynikiem 3:0.

Fot. Akademicki Związek Sportowy

Z kolei w ergometrze wioślarskim złoty medal trafił do Konrada Siwka z Akademii Leona Koźmińskiego, który startował w kategorii wagi lekkiej mężczyzn. Cała drużyna mężczyzn wygrała natomiast drużynową klasyfikację generalną.

Fot. Akademicki Związek Sportowy

Drużynę kobiet w tenisie stołowym prowadzoną przez trenera Marka Zakrzewskiego czeka jeszcze ważny start w tym sezonie, tym razem na arenie międzynarodowej. Zawodniczki AZS Koźmiński powalczą o kolejne medale w Akademickich Mistrzostwach Europy, które odbędą się w lipcu we Włoszech.

Gratulujemy wszystkim zwyciężczyniom i zwycięzcom!