Studenci Akademii Leona Koźmińskiego wizytowali centrum logistyki e-commerce Amazon Fulfillment w Pawlikowicach pod Łodzią.

18.11.2019

Studenci naszej uczelni mieli ostatnio okazję odwiedzić centrum logistyczne Amazon w Pawlikowicach
pod Łodzią.

Uczestnicy wyjazdu mogli zapoznać się z organizacją pracy centrum logistycznego. Wzięli również udział w sesji pytań i odpowiedzi z Cezarym Pieczętowskim – Site Leaderem w Amazon.

Cezary Pieczętowski przedstawił również zasady zarządzania centrum logistycznym i narzędzia IT pomocne
w tym zakresie, m. in. Tableau, służące do interaktywnej wizualizacji danych dla podmiotów specjalizujących się w analityce biznesowej.

Studenci ALK będą mieli okazję spotkać się z panem Cezarym w semestrze letnim, w ramach prowadzonych przez niego przedmiotów do wyboru (Managing Decision Making Process with Tableau). Przedmiot ten będzie realizowany na zarządzaniu oraz zarządzaniu logistyką i łańcuchami dostaw.

Ponad 40 studentów realizujących programy z zarządzania (po polsku i angielsku), w tym Digital Marketingu, powróciło z nową dawką wiedzy i inspiracjami na rozwój własnej kariery.

„Myślę, że wizyta pozwoliła studentom lepiej zrozumieć zasady działania globalnej korporacji w branży
e-commerce, zarówno od strony zamawiającego, jak i sprzedającego. Duża wartością było poznanie sposobu pracy osoby zarządzającej operacjami centrum logistycznego, przy użyciu narzędzia Tableau" – powiedział
dr Piotr Wójcik, prodziekan kierunku Master in Management w ALK.

Centrum logistyczne Amazon w Pawlikowicach pod Łodzią to szóste centrum logistyki giganta e-commerce
w Polsce. W obiekcie o powierzchni 45 000 mkw. pracuje ponad tysiąc osób. Amerykański koncern ma w Polsce pięć centrów logistycznych, Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku oraz biuro korporacyjne i Amazon Web Services w Warszawie. Aktualnie Amazon zatrudnia w naszym kraju na stałe ponad 14 tysięcy osób.