Aktualność 

Społeczność Koźmińskiego z respiratorem dla Szpitala Praskiego w Warszawie. We are Kozminski. We are together with the people.

14.10.2020

217 dni czyli 2508 godzin. Dokładnie tyle minęło od dnia, w którym nasza codzienność została zmieniona. Lockdown i jego skutki – społeczne i ekonomiczne - są odczuwalne dla wszystkich. Każdego dnia mierzymy się z obliczem nowej normalności. Każdego dnia tysiące osób trafiają do szpitali z podejrzeniem cichego zabójcy, którym stał się koronawirus. Wiemy, że może dotknąć każdego z nas. To może być Twój najlepszy przyjaciel, Twoje dziecko lub rodzic, sąsiad czy po prostu ktoś, kogo codziennie spotykasz na ulicy. Zdajemy sobie sprawę z oblicza kryzysu i nierównej walki toczonej z jeszcze bardziej nierównym przeciwnikiem.


Dlatego szczególnie budujący w tym okresie jest fakt, że społeczność Koźmińskiego po raz kolejny potwierdziła, że razem możemy naprawdę wiele. W kwietniu, tuż po wybuchu pandemii, uruchomiliśmy zbiórkę na respirator dla Szpitala im. Przemienienia Pańskiego w Warszawie. Zakończyliśmy ją po 14 dniach z pełną kwotą na respirator, który dzisiaj przekazujemy Szpitalowi Praskiemu, mając nadzieję, że uratuje setki osób, pomoże wygrać walkę o życie i zdrowie. To także nasz wyraz solidarności solidarności i uznania dla wyjątkowo trudnej, odpowiedzialnej pracy wszystkich pracowników ochrony zdrowia w Polsce.

To wspaniałe, że rodzina Koźmińskiego dokonuje, wydawałoby się, rzeczy niemożliwych w tym trudnym czasie. Czasie zmian, niepewności, ale też miłości i troski o drugiego człowieka. Bardzo często powtarzam, że razem możemy wiele, że razem możemy wszystko. Wasze czyny są tego potwierdzeniem - za co dziękuję – mówi Sylwia Hałas-Dej, Prezes Fundacji Koźmińskich.


To dzięki Wam, Waszej szczodrobliwości, otwartym sercom i zaangażowaniu Szpital Praski w Warszawie otrzymał respirator, który pomoże w walce o zdrowie wielu ludzi. Wielokrotnie to powtarzałem, że A new school for a new world to także odpowiedzialność i troska o drugiego człowieka. Angażujemy się w działania prospołeczne i charytatywne nie dla poklasku czy błysku, ale z wewnętrznej potrzeby sprawczości i budowania wzorców wśród naszej młodzieży – mówi prof. Grzegorz Mazurek, Rektor ALK.
Lista osób, którym chcielibyśmy podziękować, jest długa. Nie uda nam się tut

aj wszystkich wymienić, ale każdemu z Was z osobna dziękujemy, o każdym z Was ciepło myślimy. To nasza walka o przyszłość. We are Kozminski.

Dbajcie o siebie i swoich bliskich.

Sylwia Hałas-Dej
Prezes Fundacji Koźmińskich

prof. Grzegorz Mazurek
Rektor

powrót / back