Seminarium naukowe „Nowoczesne metody pracy prawników”

29.05.2018

Studencka Poradnia Prawna przy Akademii Leona Koźmińskiego zaprasza na seminarium naukowe „Nowoczesne metody pracy prawników” w serii śniadań naukowych Kolegium Prawa ALK.

Spotkanie odbędzie się 29 maja 2018 r. (wtorek) w siedzibie Uczelni w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 57, w Sali Senatu D-202, w godz. 9:30 - 13:00.

Seminarium naukowe będzie poświęcone problematyce stosowania innowacyjnych technologii w prawie i wykorzystywania nowoczesnych narzędzi w pracy prawników, oraz ich wpływie na otaczającą nas rzeczywistość. Technologia odgrywa znaczącą rolę zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, wobec tego coraz częściej wykorzystuje się nowe rozwiązania, takie jak elektroniczne bazy danych, systemy informacji prawnej, czy programy informatyczne dedykowane obsłudze kancelarii prawnych. Nasi goście postarają się przybliżyć nam uczestnikom seminarium od strony teoretycznej, jak i praktycznej, zagadnienia związane z wykorzystywaniem narzędzi, z których najczęściej korzystają współcześni prawnicy. Co więcej, dowiemy się jakie rozwiązania technologiczne są atrakcyjne dla kancelarii, jakie programy powinien znać student prawa rozpoczynający karierę zawodową, oraz jak technologia wpływa na prawo w świecie wirtualnym i rzeczywistym. Z odpowiedzią na powyższe pytania będą zmagać się zaproszeni eksperci, wykładowcy z Kolegium Prawa na Akademii Leona Koźmińskiego, członkowie Studenckiej Poradni Prawnej, a także sami uczestnicy seminarium, podczas debaty kończącej nasze spotkanie.  Lista gości i prelegentów zostanie opublikowana wkrótce.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w naszym przedsięwzięciu!
Udział w seminarium jest bezpłatny, prosimy o zgłoszenie udziału poprzez formularz zgłoszeniowy. Jesteśmy dla Państwa dostępni pod adresem: poradnia@kozminski.edu.pl