Santander Universidades wspiera zbiórkę środków na respirator dla Szpitala Praskiego, której inicjatorką jest Fundacja Koźmińskich.

07.08.2020

Santander Universidades Polska przekazał darowiznę na rzecz Fundacji Koźmińskich i tym samym przyczynił się do zakupu respiratora, który będzie ratował ludzkie życie w Szpitalu im. Przemienienia Pańskiego w Warszawie. Dziękujemy za ten wyraz solidarności.

To wspaniałe, że do zbiórki Fundacji Koźmińskich na respirator dla Szpitala Praskiego w Warszawie zaangażowała się cała społeczność Akademii Leona Koźmińskiego – stypendyści, studenci, absolwenci, pracownicy i przyjaciele Koźmińskiego, a także partnerzy biznesowi. W tym trudnym czasie dla wszystkich ważna jest także solidarność otoczenia biznesowego, za co chciałabym podziękować Santander Universidades Polska, który po raz kolejny udowodnił, że razem budujemy przyszłość. Tym razem nie tylko najbardziej przedsiębiorczych studentów ALK, ale nas wszystkich – powiedziała Sylwia Hałas-Dej, Prezes Fundacji Koźmińskich.

COVID-19 na chwilę zatrzymał, a potem zmienił nasz świat. Wszyscy musieliśmy zmienić sposób w jaki pracujemy, uczymy się i żyjemy. Grupa Santander od pierwszych dni angażuje się w pomoc w walce z koronawirusem. To między innymi przekazane 5 mln zł dla polskich szpitali czy 30 mln euro  jako globalne wsparcie walki z pandemią. Ale to także udział w lokalnych inicjatywach, takich jak zbiórka Fundacji Koźmińskich na respirator. Jestem pod ogromnym wrażeniem ile inicjatyw zrealizowały uczelnie wyższe w walce z pandemią – powiedział Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w  Polsce.