Reprezentanci AZS Koźmiński, wspólnie z drużyną AZS Warszawa, zwyciężyli w klasyfikacji generalnej X Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Studentów Pierwszego Roku rozegranego w Krakowie. Studenci ze stolicy wyprzedzili na podium zespoły z Krakowa i Poznania.

02.12.2019

Studenci rywalizowali w czterech dyscyplinach indywidualnych: biegi przełajowe, ergometr wioślarski, pływanie
i tenis stołowy – oraz trzech drużynowych: koszykówka, siatkówka i futsal.

Medale dla zwycięzców, źrodło: Facebook AZS

W grach zespołowych poszczególne środowiska były reprezentowane przez zespoły uczelniane, które wygrały kwalifikacje. W sportach indywidualnych reprezentację miast tworzyli zawodnicy z kilku uczelni.

Drużyna AZS Warszawa, źrodło: Facebook AZS

Ekipa z Warszawy, którą tworzyli studenci aż dziewięciu uczelni, w tym Akademii Leona Koźmińskiego,
zdobyła złote medale w trzech kategoriach: koszykówki mężczyzn, drużynowego pływania kobiet i drużynowych biegów przełajowych mężczyzn. W przypadku pierwszej kategorii drużyna składała się w całości z zawodników ALK. W składzie naszej drużyny koszykarskiej znaleźli się studenci ALK: Mateusz Zozuń, Alan Cotin, Bartosz Wysocki, Igor Jung, Maksymilian Motel, Tomasz Fic, Jan Pietrow, Jan Jaczyński, Eryk Sompol, Kuba Przelazły, Michał Kucharski. Przygotowywali się do zawodów, a następnie grali pod okiem trenera Artura Marciniaka.

W klasyfikacji generalnej AZS Warszawa zdobył łącznie 76 punktów.

W finale udział wzięło ponad sześciuset studentów z ośmiu miast.

Impreza finansowana była ze środków Ministerstwa Sportu i Samorządu Województwa Małopolskiego
oraz Grupy LOTOS, głównego sponsora Akademickiego Związku Sportowego.

W Igrzyskach Studentów Pierwszego Roku, zgodnie z regulaminem, można wystartować tylko jeden raz
– rozpoczynając akademicką przygodę jako student pierwszego roku.