Profesor Grzegorz Kołodko będzie gościem specjalnym Kodu Mistrzów w krakowskim Teatrze Groteska

10.12.2019

Spotkanie z profesorem Grzegorzem Kołodko odbędzie się w krakowskim Teatrze Groteska
10 grudnia 2019 o godzinie 18.00!

Prof. Grzegorz W. Kołodko – intelektualista i polityk, jeden z głównych architektów polskich reform gospodarczych.
Jako wicepremier i minister finansów w latach 1994-97 doprowadził Polskę do OECD. Ponownie na tym stanowisku w latach 2002-2003 odegrał ważną rolę w procesie integracji z Unią Europejską. Gdy koordynował politykę gospodarczą Polski, PKB na mieszkańca wzrósł o ponad jedną trzecią.

Członek Europejskiej Akademii Nauki, Sztuki i Literatury.

Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER w Akademii Leona Koźmińskiego.

Wykładowca wielu zagranicznych uniwersytetów, głównie w USA i Chinach.

Autor i redaktor 54 książek oraz licznych artykułów naukowych opublikowanych w 26 językach.

Najczęściej na świecie cytowany polski ekonomista.

Doktor Honoris Causa jedenastu zagranicznych uniwersytetów.

Maratończyk, który ukończył 50 biegów, podróżnik, który zwiedził prawie 170 krajów i zawitał na Antarktydę.

Autor wystaw fotograficznych.

Promotor kultury.

Za jego zasługi na tym polu największa piszczałka organów w Filharmonii Krakowskiej, principal 16' wielkie C, manual główny (HAUPTWERK), nosi jego imię.

Spotkanie odbędzie się w Teatrze Groteska przy ul. Skarbowej 2 w Krakowie.

Bilety będzie można kupować w kasie Teatru od 25 listopada od godziny 16.00.

Więcej informacji na stronie Teatru Groteska w zakładce Aktualności.

Kod Mistrzów to cykl spotkań młodzieży oraz mieszkańców Krakowa ze znanymi osobami, które kształtują wrażliwość i wyobraźnię Polaków. Od pierwszego spotkania w lutym 2014 inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności. Gośćmi byli do tej pory m.in. Kazimierz Kutz, Karol Modzelewski, Jerzy Stuhr, Janina Paradowska, Anna Polony, Jerzy Trela, Jan Peszek, Maja Komorowska, Andrzej Seweryn, Stanisław Radwan czy Ewa Lipska. Zaproszone osoby opowiadają o tym, co je ukształtowało, jak wyglądała ich droga zawodowa, co najlepiej wspominają z czasów studiów i początków pracy, ale również co myślą o otaczającej rzeczywistości.