Nasza uczelnia znalazła się wśród pięciu europejskich organizacji biorących udział w nowym programie Oracle Data Science Early Adopter. Wspólnie z Oracle będzie kształcić przyszłych liderów biznesu w dziedzinie sztucznej inteligencji i Big Data.

21.05.2020

Studenci dwóch kierunków Akademii Leona Koźmińskiego: studiów magisterskich Master in Big Data Science oraz licencjackich Management & Artificial Intelligence, będą mieli dostęp do najnowszego oprogramowania tworzonego przez dział badań i rozwoju Oracle. Dzięki temu będą mogli wejść na rynek pracy jako eksperci ds. analizy danych dysponujący poszukiwanymi przez pracodawców kompetencjami.

„Jesteśmy niezmiernie dumni, że nasi studenci programu Big Data Science będą mogli uczestniczyć w tak innowacyjnym projekcie i poznać z pierwszej ręki różne zastosowania Machine Learning. Wymiana doświadczeń, jak również możliwość współtworzenia rewolucyjnego na skalę globalną rozwiązania z firmą Oracle daje naszym studentom ogromne możliwości rozwoju kompetencji, ale również wykorzystania swojej wiedzy w praktyce. Dostępne narzędzia, jak również wsparcie najlepszych specjalistów z dziedziny Big Data pozwolą naszym studentom wyjść na rynek pracy już jako doświadczeni eksperci z unikalnymi kompetencjami” – powiedziała prof. ALK dr hab. Aneta Hryckiewicz, liderka programu Master in Big Data Science.

Rodzina rozwiązań Oracle Data Science ułatwia analizę danych wszystkim użytkownikom — od analityków danych do użytkowników biznesowych i działów informatycznych. Zostały one zaprojektowane z myślą o tworzeniu, szkoleniu i wdrażaniu modeli automatycznego uczenia oraz zarządzania nimi w celu zapewnienia większych sukcesów projektów w dziedzinie analizy danych opartych na współpracy. Studenci Akademii Leona Koźmińskiego będą mieć dostęp do nowych informacji na temat tych narzędzi, będą też mogli współpracować z zespołami Oracle w celu budowy modeli analitycznych.

Nasza Akademia uruchomiła już pięć inicjatyw w zakresie Big Data i analizy danych, a wkrótce utworzy dedykowany zespół pod kierownictwem wybranego CDO (Chief Data Officer), składający się z inżynierów, administratorów oraz analityków danych. Członkostwo w programie Oracle Data Science Early Adopter Program przyniesie naszej uczelni wiele korzyści, m.in.:

• pełny dostęp do środowiska Oracle Data Science Cloud Environment
  • możliwość stworzenia innowacyjnych rozwiązań opartych na tym środowisku
  • udział w tworzeniu produktów o funkcjonalnościach Data Science
  • bezpośrednią cotygodniową komunikację z działem rozwoju produktów Oracle
  • możliwość zadawania pytań dotyczących rozwiązywania problemów
  • możliwość udostępniania udanych projektów biznesowych użytkownikom biznesowym.

„Studenci programu Management & Artificial Intelligence skorzystają z możliwości oferowanych przez Oracle, wzmacniając tym samym nie tylko swoje kompetencje w zakresie data science, ale także osadzając je w realnej biznesowej praktyce wraz z Oracle, jako wzorem do naśladowania. Akademia Leona Koźmińskiego czerpie duże korzyści z chmury i narzędzi Oracle, jak również z rozbudowanych warsztatów, wspierając tym samym ambicję Uczelni, którą jest wykształcenie przyszłej generacji liderów biznesowych, dobrze znających język sztucznej inteligencji i Big Data” — skomentowała prof. ALK dr hab. Aleksandra Przegalińska, liderka tego programu.

„Współpraca z Oracle w dziedzinie badań i rozwoju przyspieszy realizację projektów Akademii Leona Koźmińskiego w dziedzinie innowacji i wzniesie szkolnictwo wyższe na nieosiągalny wcześniej w Polsce poziom. Mocno wierzymy w to, że to partnerstwo i współpraca przyniosą korzyści nie tylko Akademii Leona Koźmińskiego i Oracle, lecz także wszystkim instytucjom publicznym, towarzystwom i przedsiębiorstwom współpracującym z Uczelnią oraz Oracle w Polsce” — powiedział Tomasz Przybyszewski, Oracle Regional Manager.

Informacje o firmie Oracle
Oracle Cloud oferuje kompletny zestaw zintegrowanych aplikacji do sprzedaży, serwisu, marketingu, zasobów ludzkich, finansów, łańcucha dostaw i produkcji, a także wysoce zautomatyzowaną i bezpieczną infrastrukturę Generacji 2 zawierającą Autonomiczną Bazę Danych Oracle.

Więcej informacji na temat Oracle (NYSE: ORCL) na stronie internetowej firmy.