Wykłady online o różnorodnej tematyce - 18-27 marca, każdego dnia o godz. 12:15

18.03.2020

Zajęcia dla szkół średnich od wielu lat cieszą się dużą frekwencją uczniów i nauczycieli. Z uwagi na rosnące zainteresowanie w ostatnim czasie oraz brak możliwości zorganizowania ich w tradycyjnej formie w obliczu zamknięcia szkół z powodu rosnącej liczby zachorowań na koronawirusa, w trosce o Państwa zdrowie i poczucie bezpieczeństwa postanowiliśmy przeprowadzić je w trybie zdalnym.

Wirtualne zajęcia prowadzone przez wykładowców ALK, podobnie jak te organizowane w trybie stacjonarnym, mają na celu codziennie wsparcie licealistów i studentów w przygotowaniu do matury i zaliczeń przedmiotowych. Tym razem odbędą się one w zaciszu domowym każdego zainteresowanego.

Zajęcia i wykłady online rozpoczną się 18 marca, a zakończą 27 marca (z wyjątkiem soboty).

• Środa – 18.03.2020, godz. 12:15

„Jak wystartować, aby nie spaść z progu” – dr Błażej Podgórski

Spotkanie dla osób, które myślą w przyszłości o założeniu własnej firmy/start-upu. Ustalenie właściwych poziomów cen oraz, co za tym idzie, marż potrafi zawrócić w głowie. Co to jest próg rentowności, jak go wykorzystać,
gdy zastanawiamy się nad opłacalnością swojego pomysłu biznesowego.

• Czwartek – 19.03.2020, godz. 12:15

„Tańczący z wściekłymi psami: wprowadzenie do prawa karnego” – dr Mateusz Woiński

Razem spróbujemy dokonać rzeczy niemożliwej: w godzinę przeanalizować definicję przestępstwa (co trwa zwykle cały rok akademicki) posługując się przykładami z kanonu popkultury. Lojalnie uprzedzam: świat nie będzie już taki sam; tropienie śladów prawa karnego jest zaraźliwe.

• Piątek – 20.03.2020, godz. 12:15

„Kreatywność: Storm Your Brain – jakie są zasady przeprowadzania burzy mózgów?” – Monika Sońta

Czym jest kreatywna burza mózgów? Jakie są jej zasady? W ciągu 45 minut zastanowimy się, jak można wykorzystać nadchodzący tydzień, żeby mieć poczucie, że dobrze wykorzystaliśmy ten czas.

• Sobota – 21.03.2020, godz. 12:00 – dzień otwarty ONLINE

• Niedziela – 22.03.2020, godz. 12:15

„Komunikacja w XXI wieku” – dr Halina Wiśniewska

Czym różni się komunikacja w dobie mediów społecznościowych od tradycyjnej.

• Poniedziałek – 23.03.2020, godz. 12:15

Wykład w j. angielskim: „Making Action Movie – 2P move into Battle” – Marcin Matyja

A discussion seminar on what price actually is and why it is far more than just the „amount of money” payable
for the goods and services.

• Wtorek – 24.03.2020, godz. 12:15

„Psychologia pieniądza” – Marcin Matyja

Wykład o tym, że cena to nie tylko „ilość złotówek” należnych za towar, a darmowy cukierek może więcej
niż drożdżówka za pół ceny.

• Środa – 25.03.2020, godz. 12:15

„Wprowadzenie do programowania w VBA” – dr Błażej Podgórski

Wykład dla osób, które swobodnie poruszają się w Excelu i chcą wiedzieć więcej!

• Czwartek – 26.03.2020, godz. 12:15

„Kara za kanibalizm: prawo jako jeden z systemów normatywnych” – dr Mateusz Woiński

Czy można poświęcić życie jednej osoby, by uratować troje? Czy życie sławnego naukowca jest więcej warte
od życia robotnika? Pięciu badaczy grzęźnie w jaskini głęboko pod ziemią. Wiedzą, że zanim przyjdzie ratunek, zginą z głodu. Postanawiają więc dla dobra większości poświęcić jedną osobę. Ta hipotetyczna historia, wymyślona przez Lona Fullera, profesora prawa Harvard University, wykorzystywana jest na studiach prawniczych
do rozważań nad moralnością prawa.

• Piątek – 27.03.2020, godz. 12:15

Wykład w j.angielskim: "Cross Culture Communication" – prof. Gavin Rae

This lecture looks at how the cultural norms and values of different cultures affect their communication styles. By understanding these differences it is possible to help overcome misunderstandings and smooth the communication process.

Weź udział w wykładzie

Aby wziąć udział w wykładach online, wystarczy dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego oraz aplikacji Microsoft Teams, a także konta mailowego w domenie Microsoft, które można bezpłatnie założyć na stronie: www.office.com. Jego okres ważności to 6 miesięcy.

W większości przypadków nie będzie nawet konieczności instalacji aplikacji. Osoby, które korzystają z przeglądarek Chromie i Edge, nie muszą jej instalować – dołączają do spotkania przez przeglądarkę. Ci z Was, którzy korzystają z przeglądarki Firefox albo używają komputerów Apple’a, powinni zainstalować sobie aplikację Teams. Najłatwiej pobrać ją TUTAJ. Instalacja jest niekłopotliwa i niedługa.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Alicją Tomasiewicz: atomasiewicz@kozminski.edu.pl,

Zapraszamy serdecznie!