Gratulujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji Leothonu Recycle AI powered by Microsoft & Polpharma zorganizowanego przez Kozminski Venture Lab powered by Kozminski Business Hub we współpracy z Microsoft i Polpharmą.

29.05.2020

Tematem tegorocznego wydarzenia był RecycleAl, czyli koncept zarówno lepszego zarządzania odpadami, jak i zwiększenia efektywności oraz obniżenia kosztów produkcji przy użyciu nowych technologii, wpisującym się w innowacyjną strategię rozwoju uczelni. Leothon powered by Microsoft & Polpharma jest pierwszym hackathonem przeprowadzonym całkowicie online organizowanym przez Kozminski Business Hub. Wydarzenie uzupełnia program studiów na kierunku Management and Artificial Intelligence, którego liderką jest prof. Aleksandra Przegalińska.

Podczas Leothonu studenci ALK mogli sprawdzić swoje umiejętności i wykorzystać koncepcję związaną ze sztuczną inteligencją i big data w swoich projektach, wspólnie z Polpharmą, która przygotowała cztery wyzwania biznesowe, i Microsoft, który wspomógł zawodników technologicznie. Zakwalifikowało się 17 zespołów, którzy przez niecałe dwa dni pod czujnym okiem 23 mentorów opracowywali swoje rozwiązania. W trakcie wydarzenia wyłoniono 5 najlepszych zespołów.

Decyzja o zwycięzcach Leothonu powered by Microsoft & Polpharma została podjęta na podstawie opinii jury, w skład której wchodzili:

• prof. Grzegorz Mazurek – przewodniczący jury, rektor-elekt Akademii Leona Koźmińskiego
  • prof. Aleksandra Przegalińska – opiekun programu Management and Artificial Intelligence
  • Grażyna Kaczyńska – Polpharma, kierownik działu zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska
  • Tomasz Staszelis – Polpharma, Chief Digital Officer
  • Tomasz Kozar – Microsoft, Cloud Technology Strategist
  • Tomasz Dorf – Microsoft, Dyrektor Segmentu SME
  • Piotr Rutkowski – Ministerstwa Cyfryzacji, doradca ds. zabezpieczeń blockchain
  • Piotr Mieczkowski – Założyciel Fundacji Digital Poland.

Zwycięzcami w kategorii Open zostali:

1. Pierwsze miejsce: drużyna JMMJ. Główną nagrodę w wysokości 10 000 zł tej kategorii ufundował partner biznesowy Polpharma.
  2. Drugie miejsce: drużyna PMUD, która otrzymała nagrodę w wysokości 2000 zł ufundowaną przez Kozminski Business Hub.
  3. Trzecie miejsce: drużyna Lingarians, która otrzymała nagrodę w wysokości 1000 zł, również ufundowaną przez Kozminski Business Hub.

W kategorii Open uwzględniono zarówno studentów, jak i firmy partnerskie zajmujące się między innymi Big Data, IoT, ML.

Zwycięzcami w kategorii KBH zostali:

1. Pierwsze miejsce: drużyna PMUD, która wygrała urządzenia surfacy.
  2. Drugie miejsce: drużyna 3ecology, która otrzymała vouchery na zaawansowane szkolenia Microsoft.
  3. Trzecie miejsce: drużyna Micropharma, która wygrała vouchery na szkolenia Azure.

Nagrody w tej kategorii KBH zostały ufundowane przez partnera biznesowego Microsoft.