Aktualność 

„Financial Times” ogłosił ranking najlepszych światowych programów Executive MBA 2019. Akademia Leona Koźmińskiego zajęła 61. miejsce, awansując aż o 13 pozycji w stosunku do ubiegłego roku. To jedyna polska uczelnia, która znajduje się w rankingu.

20.11.2019

„Financial Times” przygotował ranking stu najlepszych programów Executive MBA na świecie. Dominują w nim programy międzynarodowe, a nawet międzykontynentalne. Czołówkę stanowią studia z udziałem uczelni azjatyckich, zwłaszcza chińskich. Wysoko w rankingu znalazły się znane szkoły biznesu: HEC Paris, London Business School, ESCP Europe, INSEAD, IESE, IE Business School, IMD oraz uniwersytety Columbia, Oxford, Cambridge, MIT i Yale. Wśród uczestników rankingu jest jedna uczelnia z Polski – Akademia Leona Koźmińskiego, która zajęła 61. miejsce, awansując aż o 13 pozycji w stosunku do ubiegłego roku.

– „Na sukces studiów Executive MBA w Koźmińskim składają się osiągnięcia zawodowe kolejnych grup absolwentów. Są to najstarsze studia tego typu w Polsce, które prowadzimy nieprzerwanie od 1989 roku. Ukończyło je ponad 5 tysięcy osób” – mówi prof. Witold T. Bielecki, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego.
„FT” podaje, że kryteria zarobków absolwentów i wzrostu zarobków po ukończeniu studiów są najwyżej punktowane. Nie dotyczy to osób pracujących w sektorze publicznym i w NGO. Ranking uwzględnia też umiędzynarodowienie studiów i różnorodność w grupie słuchaczy i wykładowców.

Studia EMBA w Koźmińskim dostarczają wiedzy ze wszystkich obszarów związanych z zarządzaniem,
od finansów, organizacji produkcji, przez marketing, HR, nowe technologie po rozwój osobisty i doskonalenie cech przywódczych. Wykorzystywane są elementy grywalizacji. Na naukę trzeba zarezerwować sporo czasu: same zajęcia to 600 godzin dydaktycznych w półtora roku i tygodniowy wyjazd studyjny do partnerskiej uczelni ESCP Europe. Trudno jednak w krótszym trybie przyswoić ogrom materiału, poznać oraz przetestować narzędzia i jeszcze znaleźć przestrzeń na samodoskonalenie. Dlatego wśród słuchaczy coraz częściej pojawiają się prywatni przedsiębiorcy, którzy w kształceniu widzą szansę na rozwój swoich firm. Większość studentów stanowią osoby nastawione na karierę korporacyjną. Warunkiem przyjęcia na studia jest posiadanie kilkuletniego doświadczenia zawodowego i zdanie egzaminu kwalifikacyjnego GMAT.

Absolwentów EMBA Koźmińskiego charakteryzuje wyjątkowe przywiązanie do uczelni. Tradycją stały się wspólne, doroczne wyjazdy integracyjne połączone z wykładami i uroczyste spotkania wigilijne.
– „To, że udało się stworzyć taką zaangażowaną społeczność absolwentów jest unikalną cechą naszego programu. Jesteśmy z tego bardzo dumni. W grudniu br. też organizujemy wigilię MBA, którą wyjątkowo połączyliśmy z obchodami 30-lecia programu. Wspólnie dokonamy retrospekcji, przypomnimy nasze początki
i porozmawiamy z absolwentami wszystkich edycji. Spotkanie będzie okazją do podsumowań i networkingu”
– mówi Sylwia Hałas-Dej, zastępca dyrektora studiów EMBA w Koźmińskim.

Znaczenie studiów MBA w polskiej gospodarce rośnie z roku na rok. Jeszcze kilka lat temu specjalistyczne wykształcenie menedżerskie na poziomie podyplomowym nie było kluczowym wymogiem w rekrutacji
na najwyższe stanowiska menedżerskie. Dziś posiadanie dyplomu MBA warunkuje udział w konkursach
na posadę prezesa, zarówno w firmach prywatnych, jak i tych z udziałem skarbu państwa.

Gdzie na świecie warto studiować MBA? Ranking „FT” podpowiada nie tylko jakie uczelnie uzyskały najwyższą ocenę, ale też w jakim kraju występuje największy popyt na tego typu edukację, a więc na menedżerów.
Tu niewątpliwie wygrywają Chiny.

Wyniki rankingu „FT” programów EMBA


Dowiedz się więcej na temat studiów MBA w Akademii Leona Koźmińskiegopowrót / back