Drużyna koszykarska AZS Koźmiński zwyciężyła w Varsoviadzie – 56. Igrzyskach Studentów Pierwszego Roku.

27.10.2019

W meczu finałowym nasi koszykarze pokonali drużynę Uczelni Łazarskiego.
Varsoviada to igrzyska studentów pierwszego roku – zazwyczaj pierwsza okazja dla osób rozpoczynających swoją sportową przygodę wraz z rozpoczęciem edukacji w szkole wyższej do rywalizacji z reprezentantami innych uczelni.

Młodzież akademicka rywalizuje w następujących dyscyplinach: koszykówka, piłka siatkowa, tenis stołowy, ergometr wioślarski, futsal, pływanie i biegi przełajowe.Co roku w zawodach bierze udział prawie 1000 studentów pierwszego roku, którzy reprezentują różne stołeczne uczelnie. Dla większości z nich jest to pierwsza, sportowa impreza studencka.

W Varsoviadzie co roku rywalizują także władze uczelni. Trójbój rektorski stanowi kulminacyjny punkt wydarzenia.

Gratulujemy naszej drużynie i trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa!