Dr Kaja Prystupa-Rządca, ekspert od zarządzania z Akademii Leona Koźmińskiego, wypowiedziała się dla portalu Puls HR na temat zarządzania w aspekcie rodzicielstwa oraz płci.

24.06.2019

– „Dziecko pracownika rozchorowało się. Kobieta poprosiła swojego męża, by odebrał je z przedszkola. Sama miała ważne wystąpienie w pracy. Gdy mężczyzna poinformował o tym szefa, to w odpowiedzi usłyszał pytanie, czy dziecko nie ma matki, która mogłaby się nim zająć. Tradycyjne myślenie o podziale ról dominuje w naszym społeczeństwie” – opowiada dr Kaja Prystupa-Rządca, ekspert od zarządzania z Akademii Leona Koźmińskiego.

Zaangażowany w wychowanie dzieci mężczyzna, który codziennie spędza czas ze swoimi dziećmi, to coraz częstszy widok w Polsce. Jednak nadal większość ojców nie korzysta z urlopów rodzicielskich.
Europarlamentarzyści mają pomysł, jak zachęcić mężczyzn do dłuższej opieki nad dzieckiem.

Cały tekst, w którym dr Rządca opowiada o zarządzaniu zespołem z perspektywy płci oraz rodzicielstwa,
jest dostępny na portalu Puls HR.