AZS Koźmiński zdobył kolejne trzy medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski: srebrny w tenisie mężczyzn oraz dwa brązowe w piłce ręcznej: dla drużyny kobiet i mężczyzn.

11.06.2019

Miniony weekend w sporcie akademickim oznaczał rywalizację o najwyższe trofea w piłce ręcznej i tenisie.
W Łodzi toczyła się rywalizacja tenisistów. Zespół mężczyzn Akademii Leona Koźmińskiego dotarł do finału,
w którym faworytami do złota byli jednak rywale – obrońcy tytułu mistrzowskiego. Łodzianie w całym turnieju przegrali tylko seta i miało to miejsce właśnie w spotkaniu finałowym z AZS Koźmiński, w grze podwójnej. Dlatego srebro w finałach AMP jest dla nas wielkim sukcesem.
Akademię Leona Koźmińskiego reprezentowali: Kacper Żuk, Yann Wojcik, Maciej Rajski i Piotr Zbroja.

Z Polski centralnej szybko przenosimy się na południe. W Krakowie studenci AZS Koźmiński zdobyli brązowe medale podczas finałów AMP w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn. Drużyna panów w półfinale uległa późniejszym zwycięzcom – Politechnice Opolskiej. W meczu o trzecie miejsce nasz zespół pokonał Uniwersytet Rzeszowski
i tym samym zdobył brązowy medal.
Nasz student prawa czwartego roku, Filip Fąfara, został królem strzelców.

Reprezentacja mężczyzn AZS Koźmiński w piłce ręcznej

Zespół kobiet w piłce ręcznej w półfinale również przegrał z późniejszymi złotymi medalistkami – AWF Katowice. W meczu o trzecie miejsce nasza drużyna odniosła zwycięstwo z UAM Poznań.

Reprezentacja kobiet AZS Koźmiński w piłce ręcznej

Serdecznie gratulujemy sukcesów i już wyczekujemy następnych!
Przed nami Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej, czyli kolejne szanse na medale.