AZS Koźmiński zdobył 3 medale w weekendowych Akademickich Mistrzostwach Polski: złoty i srebrny w aerobiku sportowym oraz brązowy w siatkówce mężczyzn.

14.05.2019

To był kolejny bardzo udany weekend dla AZS Koźmiński. Równolegle w Rzeszowie i Katowicach rozgrywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce i aerobiku sportowym.

W stolicy Podkarpacia Akademię Leona Koźmińskiego reprezentowali tylko panowie. W ubiegłym roku w finałach zespół prowadzony przez Damiana Białorudzkiego zajął 6. miejsce, więc w tegorocznym turnieju cała drużyna miała apetyt na więcej.

Bardzo dobrą grę w eliminacjach grupowych nasi siatkarze kontynuowali w fazie pucharowej. Dopiero
w półfinale AZS Koźmiński odnotował pierwszą porażkę 0:2 z Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji
w Opolu – późniejszymi zwycięzcami AMP i obrońcami tytułu mistrzowskiego sprzed roku. W małym finale,
czyli w meczu o 3. miejsce, AZS Koźmiński pokonał EU Katowice 3:0.

W Katowicach o medale AMP walczyli przedstawiciele aerobiku. AZS Koźmiński zwyciężył w najbardziej widowiskowej konkurencji, czyli aerobik team. Nasza drużyna wyprzedziła inne stołeczne uczelnie – Politechnikę Warszawską i Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego.

Ze srebrnego medalu wśród solistów cieszył się nasz reprezentant Adam Papazyan, student 4-go roku zarządzania w języku angielskim. W klasyfikacji generalnej Akademia Leona Koźmińskiego zajęła 3. miejsce.

W Akademickich Mistrzostwach Polski w siatkówce rywalizowały 32 zespoły. W turnieju wystartowało około
200 zawodników, rozdano 15 pucharów i 242 medale.
W zmaganiach w aerobiku sportowym wzięło udział ponad 120 zawodników z 16 uczelni.