W dniach 16-17 maja 2019 nasza Akademia we współpracy z czołową organizacją logistyczną na świecie The Council of Supply Chain Management Professionals zorganizowała konferencję CSCMP European Conference & European Research Seminar on Logistics and SCM.

22.05.2019

Tematem przewodnim konferencji była Logistyka i Łańcuch Dostaw 4.0. Współorganizatorami byli także: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, IFS, BOC-Group i OptiBuy.

Konferencja po raz pierwszy w historii organizowana była w Polsce w Centrum Konferencyjnym POLIN w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

Konferencja CSCMP to najbardziej prestiżowe w Europie wydarzenie na temat logistyki i łańcucha dostaw. Dotyczy najważniejszych trendów i zmian w zakresie łańcucha dostaw z udziałem gości i prelegentów z Europy, USA i innych krajów. W polskiej edycji uczestniczyli przedstawiciele z 40 krajów ze wszystkich kontynentów.

Podczas konferencji gościliśmy edytorów dwóch największych periodyków logistycznych, tj. prof. Thomasa J. Goldsby, edytora „Journal of Business Logistics”, oraz prof. Brittę Gammelgaard, edytora „The International Journal of Logistics Management”. Wśród prelegentów były ważne osoby ze świata nauk ekonomicznych i logistyki m.in. prof. G.W. Kołodko z ALK,  prof. R.van Hoek z University of Arkansas, USA, prof  M. Bourlakis z Cranfied Busines School, UK, Prof. M. Knemeyer z Fisher College of Business, the Ohio State University, USA, Prof. M. Long z The Global Supply Chain Institute’s Supply Chain Forum, The University of Tennessee, USA, Prof. R. Franklin z Kühne Logistics University, Niemcy.

15 maja, tj. w przeddzień konferencji, edytorzy JBL i IJLM oraz władze CSCMP spotkali się ze społecznością i władzami uczelni podczas wizyty w ALK.