Akademia Leona Koźmińskiego uruchomiła dla swoich studentów i pracowników specjalną linię psychologiczną. Domowe zacisze, w którym obecnie musimy pozostawać, i stres związany z doniesieniami o pandemii mogą być powodem pojawienia się różnych problemów...

26.03.2020

Domowe zacisze, w którym obecnie musimy pozostawać, i stres związany z doniesieniami o pandemii mogą być powodem pojawienia się lub nasilenia różnego rodzaju problemów – depresji, wahań nastroju, złego samopoczucia, strachu czy samotności. Nawet zdrowych i silnych ludzi w nowej sytuacji dopada chandra
i poczucie braku kontroli.

Pojawiają się nowe problemy związane z przebywaniem 24 godziny na dobę z domownikami, którzy muszą
– w formie zdalnej – wypełniać swoje służbowe obowiązki: uczyć się i pracować, a jednocześnie funkcjonować
w rodzinie.

Studenci i pracownicy ALK odczuwający potrzebę wsparcia psychologicznego mogą skorzystać z porad
za pośrednictwem telefonu lub w aplikacji Teams. Pomoc udzielana jest przez specjalistów z zachowaniem pełnej poufności i anonimowości. Mogą oni prowadzić rozmowy zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Czujemy, że jesteśmy potrzebni – mówi Marzena Indra z Akademii Leona Koźmińskiego, inicjatorka tego przedsięwzięcia i doradca psychologiczny. – W tym szczególnym czasie, kiedy musimy unikać bezpośrednich kontaktów z drugim człowiekiem powinniśmy jeszcze więcej ze sobą rozmawiać, wkładając w każdy dialog dużo zrozumienia, pocieszenia, uważności na problemy innych ludzi. Rozmowy z nami dziś muszą mieć charakter zdalny, ale wsparcie terapeutyczne na tym nie traci, a czasem wręcz zyskuje, zwłaszcza kiedy mamy do dyspozycji doświadczonego psychologa, Michała Godlewskiego. Wszystkie porady dla pracowników i studentów są oczywiście bezpłatne.

Czekamy na kontakt od naszych studentów i pracowników:
od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00-15.00
tel. 22 519 23 39 – Michał Godlewski lub 22 519 21 66 – Marzena Indra
lub kontaktując się z nami przez Microsoft Teams.

Dr Lidia Czarkowska z Centrum Coachingu ALK zwraca uwagę, że można wykorzystać dany nam czas izolacji na pogłębioną autorefleksję, rozwój osobisty, medytację, naukę nowych umiejętności, takich choćby jak praca zdalna, i ostatecznie wyjść z tego silniejszym, gotowym do realizacji celów życiowych.

Korzystanie z wsparcia psychologów, coachów i doradców w systemie online gwarantuje szybką interwencję
w potrzebie. W czasie izolacji warto też odbyć przynajmniej 3-4 rozmowy dziennie – telefonicznie lub
za pośrednictwem komunikatora – ze znajomymi i przyjaciółmi i tym sposobem ożywić wartościowe kontakty
oraz zminimalizować poczucie odosobnienia.