Akademia Leona Koźmińskiego otrzymała nagrodę Mistrza Biznesu 2017 w kategorii edukacja. Statuetkę w imieniu uczelni odebrała Sylwia Hałas-Dej, Dyrektor ds. Programów Edukacyjnych i Rozwoju Koźmiński Executive Business School.

Organizatorem konkursu i gali finałowej był magazyn "Businessman".

Ideą, która przyświeca członkom kapituły nagrody, jest dbanie o tworzenie wysokich standardów biznesowych w Polsce i propagowanie przedsiębiorczości rozumianej jako wysiłek całego zespołu. Wyróżnienia przyznawane są cyklicznie tym firmom i instytucjom, które w ciągu całego roku wykażą się mistrzostwem w prowadzeniu biznesu. W skład kapituły konkursu weszli: Michał Kobosko, Ewa Sowińska, Robert Krool, Roksana Stróżyk-Wysocka, Krzysztof Czuba, Daniel Kubach, Michał Gajewski.

Nagrody Mistrz Biznesu, którą stworzyli doświadczeni menedżerowie i autorytety, przyznawane są w 9 ważnych z punktu widzenia prowadzenia biznesu kategoriach. Tytuł Mistrza Biznesu do każdego z laureatów trafia na rok. Jako jedno z niewielu na polskim rynku wyróżnień przyznawanych organizacjom, a nie poszczególnym menedżerom, jest wyrazem uznania dla pracy całego zespołu.

Wśród zwycięzców znalazły się oprócz ALK m. in. ING Bank (kategoria bankowość) i Orange Polska (kategoria nowe technologie).