Aktualność 

Akademia Leona Koźmińskiego i Citi uruchamiają pierwsze studia poświęcone przeciwdziałaniu praniu pieniędzy.

07.05.2014

International Banking AML Track to studia dla osób planujących karierę na globalnym rynku operacji finansowych. Dotychczas można je było ukończyć tylko za granicą. Teraz będą dostępne w Polsce. Akademia Leona Koźmińskiego we współpracy z Citi Service Center Poland uruchamiają nową specjalność na angielskojęzycznych studiach drugiego stopnia z finansów i rachunkowości.  

Wzrasta znaczenie przeciwdziałania praniu pieniędzy w świecie finansów i rośnie też zapotrzebowanie na ekspertów w tej dziedzinie. - Bardzo się cieszę na naszą współpracę z uczelnią, bo dzięki niej uda nam się wypełnić lukę powstałą w systemie nauczania. Od początku roku prowadzimy intensywne rekrutacje do obszaru AML i wyraźnie widzimy, że na rynku pracy brakuje specjalistów z odpowiednimi kwalifikacjami. Dotychczas nie było kształcenia z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy, które umożliwiałoby młodym ludziom rozpoczęcie kariery w tym rozwojowym obszarze – mówi Karim Tadjer, szef Citi w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki odpowiedzialny za operacje przeciwdziałania prania pieniędzy.  

Od przyszłego roku akademickiego 2014/15 w ofercie edukacyjnej Akademii Leona Koźmińskiego znajdą się studia o specjalizacji International Banking AML Track, będące częścią kierunku Finance and Accounting. Ten kierunek przyciąga na warszawską uczelnię wielu międzynarodowych studentów dzięki wysokiej ocenie, jaką uzyskał w rankingu „Financial Times”, w którym został sklasyfikowany na 19. miejscu na świecie. AML Track zostanie zaoferowany studentom kierunku po pierwszym semestrze jako jedna ze specjalności do wyboru. - Jestem przekonany, że zajęcia prowadzone przez praktyków i ekspertów Citi spotkają się z dużym zainteresowaniem wśród studentów, a także będą umożliwiały im zdobycie unikalnej wiedzy, a w przyszłości ciekawej pracy – mówi dr Paweł Mielcarz, który odpowiada za przygotowanie całościowego programu nowej specjalności.

Absolwenci zdobędą kwalifikacje poszukiwane w świecie międzynarodowych finansów, a dzięki spotkaniom z praktykami z Citi poznają praktyczne ich zastosowanie. W ramach dwuletniej nauki będą uczestniczyć w zajęciach z takich przedmiotów jak Anti Money Laundering, Compliance, Financial Crime. Studia będą miały wymiar zarówno teoretyczny, jak i praktyczny. Specjaliści AML z Citi będą dzielić się swoją ekspercką wiedzą, prowadząc zajęcia w oparciu o przykłady pochodzące ze świata finansów, a najlepsi ze studentów będą mieli możliwość udziału w praktykach letnich w dziale AML w Citi.  

Citi Service Center Poland stanowi część globalnej sieci serwisowej, zapewniając usługi dla klientów Citi w 60 krajach Europy, Azji, Afryki, Australii oraz obydwu Ameryk. Obecnie zatrudnia już ponad 2500 osób i nadal rozwija swoją działalność, prowadząc kolejne rekrutacje do działów powiernictwa papierów wartościowych, IT oraz przeciwdziałania praniu pieniędzy.  

powrót / back