23 czerwca 2017 r. w naszej Akademii odbyła się ceremonia upamiętnienia Patrona uczelni prof. Leona Koźmińskiego - żołnierza Armii Krajowej, uczestnika Powstania Warszawskiego.

23.06.2017

Prezydent ALK prof. Andrzej Koźmiński i Wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej prof. Marek Cieciura w Sali Senatu pod portretem naszego Patrona umocowali tabliczkę z kodem QR kryjącym obszerny życiorys prof. Leona Koźmińskiego, ze szczególnym uwzględnieniem okresu okupacji, podczas której Profesor głęboko zaangażował się w działalność konspiracyjną, a w Powstaniu Warszawskim  jako oficer rezerwy w stopniu podporucznika został przydzielony do służby w Komendzie Batalionu Baszta.

Ceremonii upamiętnienia asystował poczet sztandarowy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, wystawiony przez Związek Strzelecki "Strzelcy Rzeczypospolitej", oraz poczet Akademii Leona Koźmińskiego.

Uroczystość odbyła się podczas jubileuszu 20-lecia seminarium Krytycznej Teorii Organizacji, którego inicjatorami są prof. Wojciech Gasparski i prof. Witold Kieżun - również uczestnik Powstania Warszawskiego.

Galeria zdjęć

Link do życiorysu prof. Leona Koźmińskiego na stronie Światowego Związku Żołnierzy AK