II edycja projektu Street Law rozpoczęta. W dniu 3 stycznia 2012 r. studenci ze Studenckiej Poradni Prawnej przy Kolegium Prawa ALK poprowadzili warsztaty nt. "Co to jest prawo?" dla młodzieży CXXII LO im. Ignacego Domeyki w Warszawie

04.01.2012

W dniu 3 stycznia 2012 r. studenci ze Studenckiej Poradni Prawnej działającej w naszej Akademii rozpoczęli realizację II edycji programu Street Law.

W ramach tego programu studenci Poradni prowadzą warsztaty o prawie, których celem jest poszerzanie świadomości prawnej obywateli.

W roku akademickim 2011/2012 studenci przeprowadzą łącznie 8 warsztatów w CXXII Liceum Ogólnokształcącym im Ignacego Domeyki w Warszawie oraz kolejnych 8 warsztatów dla podopiecznych Fundacji Sławek – placówki pomocy postpenitencjarnej.

Wczorajszy warsztat poświęcony był zagadnieniom ogólnym. Uczniowie żywo włączyli się w dyskusję o prawie, poddawali ciekawe pomysły jego zmian i przeprowadzili symulację rozprawy sądowej. Kolejne zajęcia odbędą się w lutym i będą zatytułowane: „Uprawnienia obywatela wobec policji”.

Wszystkich kierowników i pracowników szkół średnich zainteresowanych podjęciem współpracy z Akademią w ramach tej inicjatywy zachęcamy do skontaktowania się z koordynatorem projektu mgr. Mateuszem Woińskim pod adresem mailowym woinski@kozminski.edu.pl