Studenci prawa w Kolegium Prawa ALK prowadzą zajęcia edukacyjne na pikniku kulturalno-naukowym

15.04.2011

W dniu 14 kwietnia 2011 r. na terenie LXV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Bema w Warszawie odbył się współorganizowany przez to Liceum, Akademię Leona Koźmińskiego i Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych piknik kulturalno-naukowy. W jego trakcie studenci prawa i pracownicy Kolegium Prawa ALK poprowadzili szereg zajęć edukacyjnych z uczniami warszawskich liceów.

W dniu 14 kwietnia 2011 r. na terenie LXV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Bema w Warszawie odbył się  piknik kulturalno-naukowy współorganizowany przez to Liceum, Akademię Leona Koźmińskiego i Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych.

W programie znalazły się następujące warsztaty:

- "Rozwód a sytuacja prawna dziecka" (Kinga Augustyniak, studentka III roku prawa);
- "Prawo a nowe technologie: wykorzystywanie badań linii papilarnych przez pracodawcę" (Monika Gliwska i Marcin Gabryszak, studenci III roku prawa);
- "Praktyczne aspekty oględzin zwłok i miejsca ich znalezienia" (dr Monika Całkiewicz, Katedra Prawa Karnego Kolegium Prawa ALK);
- "Narkotyki i inne środki psychoaktywne a prawo" (Adam Hoffman i Jan Murawski, studenci IV roku prawa);
- „Osiemnastka a moje prawa i obowiązki" (Piotr Janaszek, student V roku prawa);
- "Co to w ogóle jest prawo?" (Paweł Dziekański i Edwin Truksa, studenci IV roku prawa);
- "Nie wierz nigdy świadkowi; wartość dowodowa zeznań świadków w postępowaniu karnym" (Mateusz Woiński, Katedra Prawa Karnego w Kolegium Prawa ALK);
- "Prawo karne a kanibalizm: stan wyższej konieczności" (Mateusz Woiński, Katedra Prawa Karnego Kolegium Prawa ALK).

Zajęcia zostały przygotowane przez studentów z Prawniczego Koła Naukowego "Summa Sapientia" oraz studentów ze Studenckiej Poradni Prawnej, przygotowujących się do wolontariatu w programie "Street Law".

Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy za udział!