Global Legal Hackathon

odbędzie się w dniach 23 - 25 lutego w Warszawie. Jest to wyjątkowy maraton- połączenie programowania z prawem, którego celem jest wypracowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i biznesowych pomocnych zarówno dla prawników, jak i osób szukających pomocy prawnej. Global Legal Hackathon odbędzie się równocześnie w ponad 20 krajach na 6 kontynentach a najlepsze zespoły z całego świata zmierzą się w finale w Nowym Jorku! Więcej informacji i rejestracja na stronie www.legalhackathon.pl

 

 

International Negotiation Competition

 

Międzynarodowy konkurs organizowany jest przez Zakład Prawa Gospodarczego i Handlowego Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Konkurs składa się z serii symulacji negocjacji o tematyce prawniczej. Drużyny reprezentują klientów w sporach i mają za zadanie wynegocjować korzystne porozumienie. Konkurs składa się z dwóch wydarzeń: eliminacji krajowych oraz rund międzynarodowych. W rundach międzynarodowych studenci mają okazję zmierzyć się z drużynami z całego świata. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 21 lutego 2018 r. Więcej informacji znajduje się tutaj. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy: inc_poland@uwr.edu.pl.

 

 

II edycja Ogólnopolskiego Forum Młodych Kryminologów

Konferencja odbędzie się na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku w dniach 10-11 maja 2018 roku. Hasło przewodnie tej edycji OFMK to: Przestępczość XXI wieku - szanse i wyzwania dla kryminologii.
Formularz rejestracyjny należy wypełnić do dnia 25 marca 2018 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej http://www.ofmk.uwb.edu.pl

 

 

 

Ogólnopolski konkurs z wiedzy o postępowaniu cywilnym

Ogólnopolski konkurs z wiedzy o postępowaniu cywilnym organizowany przez Katedrę Postępowania Cywilnego II Uniwersytetu Łódzkiego. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 22 lutego 2018 roku na adres e-mail: konkurskpc2018@gmail.com  Konkurs składa się z serii symulacji negocjacji o tematyce prawniczej. Drużyny reprezentują klientów w sporach i mają za zadanie wynegocjować korzystne porozumienie. Konkurs składa się z dwóch wydarzeń: eliminacji krajowych oraz rund międzynarodowych. W rundach międzynarodowych studenci mają okazję zmierzyć się z drużynami z całego świata. Więcej informacji znajduje się tutaj.

 

 

Konkurs Kancelaria Kocur i Wspólnicy 

Ogólnopolski Kancelaria Kocur i Wspólnicy ogłasza konkurs z zakresu prawa cywilnego na przygotowanie krótkiego komentarza do wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 28 stycznia 2014 roku (I ACa 871/13). Dla zwycięzców przewidziana jest nagroda pieniężna w wysokości 2 000 zł, a dla autorów najlepszych prac płatne praktyki w kancelarii. Więcej informacji znajduje się tutaj.  Termin nadsyłania prac, zgodnie z Regulaminem to 19 marca 2018 r.

Serdecznie zachęcamy do udziału!