Prawnicze Koło Naukowe - "Lege Artis" 

Władze koła 

Prezes: Marta Grunwald 

Wiceprezes: Aleksandra Rzepkowska

Sekretarz: Klaudia Czarniecka

Kim jesteśmy? 


 Prawnicze Koło Naukowe „Lege Artis”Jesteśmy prężnie działającym kołem naukowym które opiera swoją działalność na organizowaniu zajęć i poszerzaniu swojej wiedzy w ramach istniejących sekcji naukowych(o dokładniejsze informacje odnośnie sekcji zapraszamy do działu – Sekcje naukowe).

Oprócz sekcji jesteśmy stale zaangażowani w organizowanie różnego rodzaju konferencji(w tym o charakterze ogólnopolskim), wykładów otwartych, śniadań naukowych, eventów integracyjnych, seminariów, warsztatów i konkursów oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów- praktyczną wiedzę- symulacje rozpraw, przesłuchań, oględzin są nam bliskie! Wskazane realizujemy w gronie znajomych, w przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze. Ponadto, prowadzimy projekty badawcze, piszemy prace naukowe, artykuły, organizujemy konkursy prawnicze.

Każdy członek po spełnieniu statutowych wymogów, uzyskuje zaświadczenie wydane przez uczelnię o członkostwie w prawniczym kole naukowym. Jako jedna z wielu korzyści, dokument ten ma istotny wpływ na pogląd przyszłego pracodawcy, ponieważ wiedza studenta prawa nie polega tylko na samych przyswojonych informacjach ale również na zebranych doświadczeniach i praktykach zdobytych przez cały okres studiów.

Dzięki uprzejmości naszej uczelni, jesteśmy otwarci na wiele innowacyjnych projektów, które możemy realizować w dogodnych warunkach.

Lege Artis zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką związaną z prawem do aktywnego włączenia się w prace Koła, niezależnie od kierunku i roku studiów. Zachęcamy do pobrania deklaracji członkowskich i dostarczenia ich któremukolwiek z członków zarządu . Dołącz do Nas, czekamy właśnie na Ciebie!

Wszelkie pytania prosimy kierować na nasz adres: legeartis@kozminski.edu.plSerdecznie Zapraszamy!

Sekcje naukowe
Sekcja prawa cywilnego
  • Opiekun sekcji: Dr Elwira Macierzyńska- Franaszczyk.
  • Przewodniczący sekcji: Klaudia Czarniecka.

 

Sekcja zajmuje się sporządzaniem pism procesowych, rozwiązywaniem kazusów i ogólnym poszerzaniem wiedzy z zakresu prawa cywilnego.

Cykliczne spotkania sekcji odbywają się w poniedziałki(co 2 tygodnie) około 17- więcej informacji w zakładce "Sekcja prawa cywilnego- kalendarz spotkań".

Sekcja nauk penalnych
  • Opiekun sekcji: mgr Paweł Dziekański
  • Przewodnicząca sekcji: Aleksandra Rzepkowska.

Sekcja zajmuje się wszelkimi zagadnieniami związanymi z prawem karnym materialnym, kryminalistyką, postępowaniem karnym, porusza także zagadnienia związane min z medycyną sądową. Sekcja zajmuje się przygotowaniem symulacji rozpraw procesu karnego, organizacją wyjść do laboratorium kryminalistycznego.

Cykliczne spotkania sekcji odbywają się w poniedziałki o 16:30.