"Zdaj angielski na 100% z Koźmińskim" - warsztaty online dla maturzystów

Studenci niebieskie tło

ZDAJ ANGIELSKI NA 100% Z KOŹMIŃSKIM

Cykl 6 zajęć, które pozwolą doskonale przygotować się do egzaminu maturalnego z języka angielskiego. Spotkania dla maturzystów online prowadzi profesjonalny lektor lub lektorka specjalizujący się w prowadzeniu kursów przygotowujących do egzaminów z języka angielskiego i matury lub native speaker.

Zajęcia odbywają się w marcu i kwietniu. Tematy i terminy w 2024 r. zostaną podane wkrótce. Zobacz poniżej tematy zajęć w 2023 r.

Tematyka zajęć

ZAJĘCIA NR 1

LET’S LEARN ABOUT LEARNING

Poznasz rodzaje szkół i czasowniki opisujące proces uczenia się,  a także ciekawe idiomy.  Wspólnie zastanowimy się, jak radzić sobie na egzaminie  z dłuższymi i złożonymi tekstami (reading comprehension).

ZAJĘCIA NR 2

LET’S GET DOWN TO WORK

Porozmawiamy o rynku pracy i najbardziej pożądanych zawodach przyszłości. Prześledzimy etapy typowego procesu rekrutacyjnego. Nauczysz się, jak najlepiej zaprezentować swoje mocne strony podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Poprawisz swoje umiejętności rozumienia ze słuchu (listening comprehension) i dowiesz, na co uważać przy nich na egzaminie.

Warsztaty dla maturzystów

ZAJĘCIA NR 3

IT’S TIME TO REST

Jak w sposób ciekawy i niebanalny przedstawić swoje hobby i zainteresowania, jak opisać ulubione formy spędzania wakacji? Podczas tego warsztatu wzbogacimy przydatne do tych celów słownictwo, w tym zasób żywych idiomów – również tych z filmów i seriali. Weźmiemy również pod lupę test wielokrotnego wyboru (multiple choice) – jak poruszać się w gąszczu możliwości?

ZAJĘCIA NR 4

ME, MYSELF AND…. THE SOCIETY

Jak mówić o własnych emocjach? Jak taktownie wyrażać uczucia negatywne, nie raniąc innych? Jak opisywać złożone relacje społeczne? Poszerzymy zasób słownictwa związany z tym tematem, a także, na przykładzie testu luk (gap fill), zastanowimy się, jak skutecznie panować nad tekstem.

Zdaj angielski na 100 z Koźmińskim_warsztaty dla maturzystów

ZAJĘCIA NR 5

AN APPLE A DAY KEEPS A DOCTOR AWAY

Co oznacza dla Ciebie zdrowy styl życia i  work-life balance? Przed jakimi wyzwaniami zdrowotnymi dziś stajemy? Jak opisać  lekarzowi swoje dolegliwości? Utrwalimy słownictwo, które już znacie i wzbogacimy je o przydatne kolokacje. Poćwiczymy również słowotwórstwo (word formation).

ZAJĘCIA NR 6

ARTIFICIAL INTELLIGENCE – A BLESSING OR A CURSE?

Czy wiesz, co oznacza  the Internet of Things albo test bed? Poszerzymy słownictwo o najnowsze zwroty  opisujące innowacyjne zmiany. Na konkretnych przykładach podyskutujemy and szansami i wyzwaniami związanymi z najnowszą technologią. Przyjrzymy się głównym zasadom klarownego wyrażania myśli na piśmie (opinion essay / for or against) – jak napisać super wypracowanie.

Studentki w pracowni

Aby wziąć udział w wykładach

Aby wziąć udział w warsztatach online, wystarczy dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego oraz aplikacji Microsoft Teams, a także konta mailowego w domenie Microsoft, które można bezpłatnie założyć na stronie: www.office.com, a jego okres ważności to 6 miesięcy. W większości przypadków nie będzie nawet konieczności instalacji aplikacji. Osoby, które korzystają z przeglądarek Google Chrome i Edge, nie muszą jej instalować – dołączają do spotkania przez przeglądarkę.

Ci z Was, którzy korzystają z przeglądarki Firefox albo używają komputerów Apple’a, powinni zainstalować sobie aplikację Teams. Najłatwiej pobrać ją TUTAJ. Instalacja jest niekłopotliwa i niedługa.

teams logo