XXIII FESTIWAL NAUKI w ALK: 23-26.09.2019 

Ciekawe wykłady w Akademii Leona Koźmińskiego 

Nauka to nie tylko wybuchy wydobywające się z laboratoriów fizycznych czy dymy i zapachy chemicznych eksperymentów. To także prawo, ekonomia, psychologia i zarządzanie – nauki może mniej efektowne podczas pokazów, za to wymiernie przekładające się na życie każdego z nas.
Akademia Leona Koźmińskiego tradycyjnie uczestniczy w kolejnym już, odbywającym się po raz dwudziesty trzeci Festiwalu Nauki. W trakcie tegorocznej edycji Festiwalu przedstawimy Państwu wykładu o premierowej tematyce. Zapraszamy!

Harmonogram 

23.09 (poniedziałek) godz. 15:00

Start-upy nowej generacji – innowacja w praktyce, dr Anna Olszewska


Masz pomysł na siebie i swój biznes, ale brakuje Ci impulsu do działania? Wierzysz w to, że możesz stworzyć wyjątkową kulturę organizacyjną oraz zaoferować niespotykane dotąd rozwiązanie? Chcesz być człowiekiem niezależnym, samodzielnie kreującym swoją przyszłość i podejmującym decyzje? Przyjdź i posłuchaj. 
Podczas wykładu opowiem historie zarówno spektakularnych sukcesów, jak i porażek na drodze tworzenia innowacyjnych biznesów. Na podstawie przeprowadzonych przeze mnie badań w najbardziej przyjaznych
start-upom miejscach Singapurze, Düsseldorfie i Bostonie postaram się odpowiedzieć na pytanie, jakie są kluczowe czynniki sukcesu start-upów w naszych czasach.

24.09 (wtorek) godz. 15:00

Innowacje w Twoim portfelu,
Marcin Matyja   

Kiedyś wino, muszle i skóry zwierząt – dziś Blik, WeChat, Alipay i Revolut sposoby płatności zmieniały
się z czasem stając się coraz bardziej innowacyjne. Dyskusja o tym czego używamy płacąc za marchewkę
w warzywniaku i kupując drogą torebkę na deptaku w Szanghaju.


25.09 (środa) godz. 15:00

Oględziny miejsca zbrodni – z wykorzystaniem technologii VR,
dr Mateusz Woiński  

 
Wyobraźmy sobie prokuratora na miejscu zbrodni. Wchodzi do przestronnego pokoju. Ostrożnie podnosi z
szachownicy figurę. Otwiera szufladę. Za biurkiem na krześle widzi denata z pistoletem w ręku i raną postrzałową głowy. Teraz mężczyzna idzie w głąb pokoju. Otwiera sejf. Ale czy nie popełnił błędu? Uczestnicy zajęć wcielają się w rolę śledczego. Następnie wykładowca analizuje ich pracę, wskazując popełnione błędy,
np. pominięcie śladów lub nieprawidłową kolejność ich zabezpieczania. A wszystko to z użyciem WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI!

26.09 (czwartek) godz. 17:00

Mody, trendy i globalne zmiany
jak wykorzystać tę wiedzę?, dr Łukasz Kowalik

  
Żyjemy w czasach ogromnych zmian w sposobie życia i pracy. Początek 4. rewolucji przemysłowej to czas nowych technologii i związanych z nimi nowych możliwości. To czas powstawania nowych wielkich organizacji
i upadku innych. Jakie są najważniejsze zmiany, na jakie warto zwrócić uwagę? Jak odnaleźć najlepsze miejsce dla siebie i swojej firmy na rynku? Jak odróżnić chwilową modę od  trwałych trendów przynoszących szanse
i możliwości? Czego się uczyć i jakie umiejętności rozwijać? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi
na tym wykładzie.


XXIII Festiwal Nauki w Akademii Leona Koźmińskiego trwać będzie od 23 do 26 września 2019.

Festiwal Nauki obejmuje ponad pól tysiąca wydarzeń zorganizowanych prze blisko setkę ośrodków naukowych, kulturalnych, organizacji pozarządowych, muzeów, instytucji publicznych i prywatnych, dostępnych bezpłatnie dla szerokiej publiczności.
Program festiwalu oraz informacje dotyczące zapisów na wybrane wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej.