Edukacja jeszcze bliżej biznesu – EY Polska Partnerem Strategicznym Akademii Leona Koźmińskiego

09.11.2023

Światowy lider rynku usług profesjonalnych, obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe i prawne, consulting oraz strategię i transakcje, stawia na strategiczną współpracę z najlepszą uczelnią biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej. EY Polska i Akademia Leona Koźmińskiego zawarły porozumienie, na mocy którego będą współpracować przy realizacji projektów mających pozytywny wpływ na kształtowanie edukacji liderów przyszłości. Firma dołączyła tym samym do pionierskiej inicjatywy w polskim środowisku akademickim – kapitału żelaznego utworzonego przez Akademię Leona Koźmińskiego.

Obchodząca w tym roku swoje 30-lecie Akademia Leona Koźmińskiego jest uczelnią, która od samego początku wyróżnia się sposobem łączenia teorii i praktyki w biznesie. Przyciąga najlepszych studentów studiów dyplomowych i podyplomowych oraz wiodących naukowców, wspierając ich później na kolejnych szczeblach rozwoju i kariery zawodowej.  Również do takich osób – poszukujących najwyższej jakości oraz zaufania w biznesie – swoją ofertę kieruje EY, lider rynku usług profesjonalnych. Firma dąży do budowanie lepiej funkcjonującego świata i w realizacji tej misji łączy siły ze światem akademickim.

Współpraca z EY to niezwykły krok w realizacji naszej strategii współpracy uczelni z biznesem – podkreśla dr hab. Grzegorz Mazurek, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego. – Za nami wiele lat współpracy przy różnych projektach, w których nie tylko zbudowaliśmy wzajemne zaufanie, ale wytyczyliśmy wspólne, strategiczne kierunki działania na przyszłość. Podejście EY jest imponujące. Na każdym etapie współpracy z klientami, ale także w odniesieniu do swoich pracowników, realizuje zadania na najwyższym, światowym poziomie. Cieszy nas, że firma myśli przy tym o rozwoju liderów w Polsce i wyznacza nowe ścieżki w budowaniu swojej marki – jako pracodawca, ale też partner biznesowy. EY Polska dołącza do kapitału żelaznego uczelni, podkreślając tym samym jak wielką wagę przywiązuje do rozwoju liderów przyszłości w swojej strategii.

Partnerstwo Akademii Leona Koźmińskiego z EY Polska to umowa o dużym znaczeniu dla obu stron. W ramach porozumienia prowadzona będzie wspólna komunikacja oraz  inicjatywy angażujące społeczność akademicką i biznesową. Eksperci EY Polska będą dzielić się wiedzą i praktycznym doświadczeniem jako patron dwóch kierunków studiów, a jedna z sal wykładowych Akademii Leona Koźmińskiego zyska branding firmy.

Połączenie sił z Akademią Leona Koźmińskiego i dołączenie do kapitału żelaznego – innowacyjnej i przełomowej inicjatywy w polskim szkolnictwie wyższym – to dla nas ogromny powód do dumy – podkreśla Agnieszka Talik, Partnerka w Dziale Audytu EY.  – Wspólnie wywieramy pozytywny wpływ na kształcenie pracowników i liderów jutra. Jesteśmy przekonani, że dzięki praktycznej wiedzy ekspertów EY Polska oraz naszemu ogromnemu zaangażowaniu, będziemy rozwijać ducha przedsiębiorczości u młodych ludzi oraz zaskakiwać ich możliwościami karier zawodowych w finansach. Swoją wiedzą podzielimy się m.in. doradzając przy programach studiów na kierunkach Finanse i Rachunkowość oraz Podatki i Doradztwo Podatkowe.

Współpraca EY Polska i Akademii Leona Koźmińskiego ma charakter długofalowy.

 

See also