Zasady Zrównoważonego Rozwoju dla Biznesu

Action Learning – kreatywne rozwiązywanie problemów indywidualnych, zespołowych i organizacyjnych

Level
Kursy i szkolenia
Duration
2 dni
Language
PL
Obtained title
Świadectwo ukończenia szkolenia
Mode
W tygodniu
16.04 - 17.04.2024

O szkoleniu

Cel szkolenia

Co to jest według mnie Action Learning? Moimi oczami jest to miejsce na uruchomienie mądrości kolektywnej zespołu. Zapraszam do zagłębienia się w metodzie, która z jednej strony jest piękna w swojej prostocie, a z drugiej przynosi natychmiastowe efekty w postaci innowacyjnych pomysłów. Pomysłów, które w zwykłej burzy mózgów mogłyby nie wyjść na światło dzienne. Wszystkim niedowiarkom, którym bliski jest model "opiniowania/ doradzania/ mentorowania" proponuję potestować jak "zawijanie myśli w pytania", wielopoziomowe i kumulatywne słuchanie, relacja „ja ok – ty ok” oraz oddanie inicjatywy wpływa na refleksyjność i kreatywność odbiorcy (pracownika).

To szkolenie jest dla Ciebie, jeśli: - planujesz wyjść poza utarte schematy uczenia się jedynie poprzez  tradycyjne szkolenia - jesteś duchem innowatora i poszukujesz nowych, dynamicznych i kreatywnych form rozwoju - widzisz organizację systemowo i zależy Ci na rozwijaniu zarówno jednostek jak i całych zespołów - chcesz promować w miejsce micro managementu i dyrektywności, przestrzeń i refleksyjność  - zauważyłeś jak ważne jest w XXI wieku budowanie kultury organizacyjnej opartej o „pracownika wiedzy” - w centrum Twojego zainteresowania jest „zwinność zespołu”

Czego możesz się spodziewać na warsztacie? Pracujemy w małych grupach do 12 osób i będzie: - tyle teorii ile trzeba - tak dużo doświadczenia, żeby wiedza „weszła w mięśnie bez wysiłku” - tak dużo pytań, żeby kreować nową świadomość - tyle inspiracji, żeby można się było dzielić się z innymi - tak dużo konkretnych narzędzi, żeby życie w organizacji było łatwiejsze - tyle dobrej energii, żeby przyjemny stan emocjonalny trwał na długo po spotkaniu

W dzisiejszym świecie sztuką staje się sztuka wyboru, w gąszczu miałkości i powierzchowności. Ucz się od najlepszych, przyjdź na Akademię Leona Koźmińskiego – zapraszam Magda Żmijewska Executive Coach PCC ICF, Action Learning Coach, Trener Biznesu, MBA Lecturer.

Adresaci szkolenia

 • Innowatorzy
 • Managerowie
 • Team liderzy
 • Liderzy HR
 • Dyrektorzy
 • Właściciele firm
 • Przedsiębiorcy
 • Coachowie
 • Trenerzy
 • Nauczyciele
 • Wszyscy Ci, którzy z ludźmi i poprzez ludzi mają osiągać cele
info

Program

Program: 2 dni

 1. Dzień 1: „Fundamenty Action Learning”, czym jest  „kopniak z miłością”?, metafora cebuli – ludzie mają warstwy,  budowanie relacji „ja ok – ty ok”, wielopoziomowe i kumulatywne słuchanie, „zawijanie” myśli w pytania, rola pytań otwartych/zamkniętych/z presupozycją, zasada „lejka”, faza analityczna i faza kreatywna, etyka na poziomie Senior Level, w czym tkwi skuteczność AL?, z jakiego powodu warto wdrożyć w organizacji AL?, co wyróżnia AL na tle innych metod pracy z grupą?, fundamentalne narzędzia AL, dwie reguły i 6 komponentów AL, kiedy AL może nie zadziałać?.

 

 1. Dzień 2: „Praktyka Action Learning”, praca z umiejętnościami liderskimi i interpersonalnymi,  jak budować zwinne zespoły? – międzynarodowe trendy i wyzwania, kto jest głównym klientem podczas sesji AL?, czego szukać we wzorcowej sesji AL?, ukryty cel AL?, jak radzić sobie w sytuacjach trudnych?, najważniejsze z ważnych w praktykowaniu AL, sesja demo i dużo praktyki z perspektywy: „dawcy problemu”, uczestnika sesji, obserwatora sesji, coacha action learning.

 

Czas trwania szkolenia

2 dni - 16 h dydaktycznych ( 1 h dydaktyczna = 45min)

godziny : 9.00-16.00

Termin szkolenia

16 - 17 kwietnia 2024

Trenerka

Magdalena Żmijewska

W 2022 roku zaproszona do grona Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej w obszarze Business and Economics, 8 edycji. Jest ukierunkowanym ekspertem rozwijającym liderów i profesjonalistów w biznesie. Jej obszary specjalizacji to: leadership, executive coaching, rozwój kompetencji managerskich, komunikacja intra i interpersonalna, wzmacnianie talentów i mocnych stron, rozwojowy feedback, zarządzanie energią życiową oraz zarządzanie zmianą. 25 lat w biznesie, przez ponad 15 lat pracowała w dużych międzynarodowych organizacjach jako HR Manager m. in. w MTV Networks Polska, TVN S.A., Grupie Pracuj. Obecnie działa jako freelancer i wspiera rozwój organizacji i liderów jako certyfikowany Executive Coach (AoEC, PCC ICF, ECPC). Ukończyła cztery światowej klasy szkoły coachingowe, w tym Academy of Executive Coaching (UK). Dzisiaj jest Mentorem w polskiej edycji Dyplomu Praktyka Executive Coachingu AoEC. Wykładowca Executive MBA, Trener Biznesu, Life Energy Expert. Zarządzania energią życiową uczyła się od Mistrza Shaolin – Master Zen Hua Yanga zgłębiając tajniki jego autorskiego systemu przedłużającego życie Calligraphy Health. Jest autorką i dyrektorem studiów podyplomowych w Głównej Szkole Managerskiej Collegium Humanum – Executive MBA Przywództwo i Coaching z prestiżową certyfikacją umiejętności coachingowych AoEC,.

Wartościowe Certyfikaty: Practitioner Diploma in Executive Coaching (Academy of Executive Coaching UK), Professional Certified Coach International Coach Federation, Erickson Certified Professional Coach, Action Learning Coach WIAL, Zen Coaching, Clean Coaching, Master NLP, Trener Biznesu certyfikat ALK, Leadership & Authority in Groups and Organisations Lionel Stapley, Talenty Gallupa, Calligraphy Health System/Master Zen Hua Yang, The science of well – being at Yale University, WBECS Breakthrouhg Coaching Enhanced with dr Marcia Reynolds - TOP Leadership Coach.

Więcej informacji na www.magdazmijewska.pl

Zasady rekrutacji

1
UZYSKANIE PODSTAWOWYCH INFORMACJI

Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa kierunku i sprawdzenie zasad naboru. 

2
REJESTRACJA

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni.

3
KONTAKT

Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu. 

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Agnieszka Bartczuk-Jasińska

Opłaty

Tabela opłat
Cena szkolenia 2450 brutto (zw. z VAT)
Cena szkolenia dla studentów i absolwentów studiów I, II stopnia, studiów podyplomowych i MBA w ALK 2205 brutto (zw. z VAT)

Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z panią Agnieszką Fabiańską: agaf@kozminski.edu.pl

Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.  

Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma mailowo potwierdzenie zapisu.