Akademia Leona Koźmińskiego została partnerem merytorycznym projektu Lista 2000 Rzeczpospolitej

Akademia Leona Koźmińskiego partnerem merytorycznym raportu "Lista 2000" Rzeczpospolitej

"Lista 2000" to doroczne zestawienie największych polskich przedsiębiorstw, ogłaszane przez redakcję Rzeczpospolitej. Zostaliśmy partnerem merytorycznym rankingu i wspólnie z redakcją dziennika współredagowaliśmy zestawienie. W skład zespołu merytorycznego weszli naukowcy Kolegium Finansów i Ekonomii ALK, którym przewodniczył prof. Jacek Tomkiewicz.

W dodatku specjalnym Rzeczpospolitej opublikowanym 15.12.2022 ukazało się pełne zestawienie tegorocznego Rankingu. Został także opublikowany komentarz do raportu autorstwa prof. Tomkiewicza zatytułowany "Gospodarka po pandemii, przed burzą wojny i inflacji", w którym czytamy:

"Patrząc na tegoroczne zestawienie 2000 największych polskich firm niefinansowych, musimy sobie zdawać sprawę z wyjątkowości analizowanego okresu" - pisze prof. Tomkiewicz. Podkreśla także, że wyniki finansowe przedsiębiorstw za rok 2021 należy czytać z uwzględnieniem kontekstu czasowego. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Wyróżnienie liderów w 11 branżach odbyło się w trakcie gali zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą” w naszej Akademii w środę 14.12.2022. Listę 2000 największych pod względem przychodów polskich przedsiębiorstw można znaleźć TUTAJ

Lista 2000
Lista 2000