Łódź EUG 2022
02.08.2022

Studenci Akademii Leona Koźmińskiego najlepszymi tenisistami w Europie!

Europejskie Igrzyska Akademickie to prestiżowa impreza organizowana przez EUSA (European University Sport Association), w której bierze udział około 6000 zawodników z ponad 46 krajów. Odbywa się ona co 2 lata w różnych miastach Europy, a w czasie jej trwania rozgrywają się zawody z 20 dyscyplin sportowych. To właśnie na tym wydarzeniu, nasi studenci wykazali się wybitnymi osiągnięciami sportowymi. W zespołowych rozgrywkach tenisa, drużyna mężczyzn zdobyła złoto. W jej skład wchodzą:

  • Piotr Zbroja – student drugiego roku zarządzania, II stopień
  • Filip Olech – student pierwszego roku ekonomii, I stopień
  • Maksymilian Samojłowicz - student drugiego roku zarządzania, I stopień
  • Szymon Kielan – student pierwszego roku zarządzania, I stopień

Na podium stanęła również drużyna kobiet, która zdobyła srebrny medal, a w jej składzie:

  • Martyna Kubka – studentka drugiego roku zarządzania, I stopień
  • Aleksandra Buczyńska - studentka drugiego roku zarządzania, I stopień
  • Sara Elkosh – studentka pierwszego roku zarządzania, I stopień

W walce o złoto panowie zmierzyli się ze Szwajcarią - Uniwersytet w Zurychu. O zwycięstwie zadecydował debel: Piotr Zbroja w parze z Szymonem Kielanem w arcyciekawym meczu pokonali Szwajcarów 10:3 w super tie-breaku. Następnie na kort weszły panie, które zmierzyły się z Austrią - Uniwersytet w Innsbrucku.

 Jest to niesamowity sukces reprezentantów i reprezentantek Koźmińskiego. Dwie drużyny w Finale Mistrzostw Europy, dwa medale: złoto i srebro, po prostu wow!!! Złoto cieszy nas podwójnie, gdyż udało się obronić tytułu z Czarnogóry. Srebro pań jest naszym największym osiągnięciem w Akademickich Mistrzostwach Europy - wcześniej były brązowe medale, ale nasze reprezentantki obiecały, że za rok zdobędą złoto" - mówi kapitan Tomasz Krzyczkowski.  

Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogłem wziąć udział w takim evencie jak EUG 2022. Sam klimat, który towarzyszył wydarzeniu ma dla mnie osobiście wydźwięk takiej mini olimpiady, co jest moim małym spełnieniem marzeń. Jestem dumny, że mogłem zwyciężyć w towarzystwie takiej wspaniałej drużyny, w której nieważne od wyniku panował nieustannie pozytywny nastrój i wsparcie" - mówił po ceremonii wręczenia medali Maksymilian Samojłowicz. 

To było niesamowite doświadczenie brać udział w takim dużym wydarzeniu. Towarzyszyła nam świetna atmosfera przez cały turniej. Najbardziej podobała mi się możliwość poznania studentów z innych krajów, a także rywalizacja z nimi na korcie. Mam nadzieję, że uda nam się to powtórzyć za rok, lecz tym razem ze złotem" - tak swój udział w EUG 2022 skomentowała Sara Elkosh. 

Cały turniej charakteryzował bardzo wysoki poziom. Wielu zawodników i zawodniczek zostało uwzględnionych w międzynarodowych rankingach ATP i WTA. Wszystkie rozgrywki były bardzo zacięte, a mecze naszych studentów i studentek jak zawsze dostarczały nam niezapomnianych sportowych emocji. Serdecznie gratulujemy naszym studentom i życzymy dalszych sukcesów.  

Tenis, Łódź EUG2022
Tenis, łódź, EUG2022