20 April

Fintech a nowe trendy w sektorze finansowym - dzień otwarty online

Jeśli interesują Cię trendy zachodzące w szeroko pojętym sektorze finansowym związane z digitalizacją i transformacją cyfrową w Polsce i na rynkach zagranicznych, chcesz się rozwijać w tym obszarze zapraszamy na dzień otwarty studiów podyplomowych "Fintech a nowe trendy w sektorze finansowym".

20.04.2023 r, godz. 17.00 na plaformie MS Teams Zapisz się, aby otrzymać link do spotkania

Tematem przewodnim spotkania jest "Banking as a Service (BaaS) " Podczas wydarzenia w bezpiecznej, wirtualnej przestrzeni dowiesz się o szczegółach studiów, zobaczysz jak prowadzimy zajęcia, porozmawiasz z autorami programu, upewnisz się czy to studia dla Ciebie.

Plan spotkania:

17.00-17.05 Powitanie uczestników

17.05-18.00 - Banking as a Service (BaaS) :

  • Banking as a Service - co kryje się pod tym pojęciem i dlaczego 2023 będzie rokiem dostawców BaaS. 
  • Jak Banking as a Service wspiera firmy w dodatkowej monetyzacji, zarządzaniu churnem i budowaniu zaangażowania klienta
  • Kluczowi dostawcy usług Baas , ich propozycja wartości i czym różnią się od siebie

Spotkanie poprowadzi Monika Kania - współtwórca programu oraz Growth Director for CEE, Baltic & Nordic countries at Vodeno, Ex-Country Head of Business Development at Revolut. 

18.00 - Szczegóły studiów Fintech oraz sesja Q&A

 

Spotkanie poprowadzą

Monika Kania

Manager z wieloletnim  doświadczeniem w zakresie strategii go-to-market, modeli monetyzacji, strategii i egzekucji sprzedaży, skalowania wzrostu w międzynarodowych instytucjach takich jak:  Vodeno, Aion Bank, Revolut, Xchanger.  Przez ostatnie 10 lat doradca strategiczny ds rozwoju i komercjalizacji rozwiązań technologicznych w szeroko rozumianym sektorze Fintech dla podmiotów w Polsce i za granicą.

Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego Fintech Summer School , prelegent międzynarodowych konferencji Fintech m.in Fintech Digital Congress, ImpactCEE, Finance by Facebook, Fintech Summit.

Laureatka nagrody TOP Female Executive 2019 by CEE X-Tech Awards, współtwórca platformy Xchanger.io -pioniera w dostawie API kursów walut i produktów w modelu white label dla podmiotów Fintech w Polsce i za granicą.  Główne obszary specjalizacji: modele biznesowe, embedded economy, strategie go-to-market , open banking/open finance.

Prof. ALK dr hab. Aneta Hryckiewicz-Gontarczyk

Profesor Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie również pełni funkcję Przewodniczącej Rady Naukowej w dyscyplinie Finanse i Ekonomia. Jest Kierownikiem Ekonomicznego Instytutu Analiz Empirycznych oraz Centrum Badawczego ds. Stabilności Finansowej. Jest również twórcą i Kierownikiem kierunku studiów Big Data Science w języku angielskim na Akademii Leona Koźmińskiego, współtworzonego wspólnie m.in. z Microsoft, Oracle, Microstrategy oraz Goldman Sachs.

Doktorat zdobyła na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie nad Menem, natomiast habilitację w Szkole Głównej Handlowej. Po doktoracie wyjechała na Uniwersytet Whartona w Stanach Zjednoczonych. Przez wiele lat była pracownikiem naukowym i wykładowcą na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie nad Menem, a od 2008 r. wykłada również w IESEG School of Management w Paryżu i Lille. Prowadzi międzynarodowe badania w obszarze działalności banków oraz ryzyka związanego z ich funkcjonowaniem. W ostatnim czasie związana z Uniwersytetem Oxforda, gdzie prowadzi badania dotyczące kryzysów bankowych. Jest zdobywczynią wielu prestiżowych nagród za wybitne osiągnięcia naukowe, prace badawcze oraz całokształt dorobku. Autorka popularnej książki o kryzysach bankowych „Anatomia kryzysów bankowych”.

Od 14 lat związana z branżą bankową. Przez 3 lata pracowała w bankowości inwestycyjnej w transakcjach M&A w Warszawie, Budapeszcie i Frankfurcie nad Menem. Od 2015 r. jest członkiem Rady Nadzorczej PEKAO S.A. Investment Banking oraz członkiem Komitetu Audytu.

Jest wieloletnim wykładowcą na studiach MBA, m.in. we Frankfurcie i w Warszawie oraz na międzynarodowym programie EuroMBA. Prowadzi zajęcia z finansów przedsiębiorstw, wyceny projektów oraz przedsiębiorstw.

Jakub Bojanowski

Doświadczony menedżer i doradca. Przez ponad 20 lat pracował w Deloitte, gdzie przez wiele lat kierował Zespołem Zarządzania Ryzykiem, zajmującym się usługami z zakresu zgodności z regulacjami dla branży finansowej. Jego główny obszar specjalizacji to IT Governance - zapewnienie bezpieczeństwa wiarygodności i zgodności z regulacjami dla systemów i procesów IT. Ostatnio Jakub skupia się głównie na przedsięwzięciach z zakresu edukacji. W ALK, w ramach programu Master in Big Data Science prowadzi zajęcia z zakresu cyberbezpieczeństwa (oparte na jego autorskim programie). Współpracuje też w zakresie edukacji menedżerów z innymi uczelniami i instytucjami komercyjnymi.

Obejrzyj film

koordynator spotkania
Monika Dziwniel