O kursie
Cel kursu
Świadczenie usług prawnych w szeroko rozumianym sektorze IT wymaga nie tylko wiedzy prawniczej, lecz znajomości technologii informatycznych, telekomunikacji oraz zasad zarządzania projektami IT.
Trudno kompetentnie i rzetelnie prowadzić spór dotyczący programów komputerowych, czy opiniować projekt dotyczący blockchain, smart contracts, Internet of Things (IoT) lub sztucznej inteligencji bez choćby podstawowej znajomości zasad działania tychże technologii. Podobnie, trudno sprawnie współpracować z działem IT, czy tworzyć umowy IT, bez znajomości podstawowych pojęć informatycznych, czy zasad zarządzania projektami IT. Nie można rzetelnie doradzać w zakresie ochrony danych osobowych, bez choćby podstawowej wiedzy z zakresu technicznych aspektów bezpieczeństwa IT…. Coraz trudniej również uprawiać zawód prawnika, bez znajomości zagadnień legal tech, czy wyzwań związanych z transformacją cyfrową kancelarii.
Nasz kurs stanowi odpowiedź na wyzwania, przed którymi staje każdy prawnik zamierzający rozwijać karierę w świecie nowych technologii!
Celem kursu jest przede wszystkim przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu technologii informatycznych, w tym programowania, sztucznej inteligencji (AI), blockchain, smart contract, NFT, cloud computing, podpisu elektronicznego, internetu rzeczy (IoT), technologii kwantowych.
W ramach tego kursu, nie uczymy prawa, lecz technologii niezbędnej do rozwijania swojej kariery w zakresie prawa IT, współpracy z firmami technologicznymi, czy wewnętrznymi działami IT.
Chcemy pokazać Państwu, że technologia nie jest trudna… A najlepiej ją zrozumieć samodzielnie programując, czy „bawiąc” się rozwiązaniami sztucznej inteligencji!
Oprócz kwestii ściśle technicznych przedstawiamy biznesowe aspekty IT, w tym zasady zarządzania projektami i usługami IT, biznesowe aspekty cloud computing, smart contract’ów i kryptowalut.
Kurs został zaplanowany jako uzupełnienie i rozszerzenie wiedzy pozyskanej w ramach studiów podyplomowych Prawo nowoczesnych technologii. Zakres kursu nie pokrywa się i nie powiela tematyki studiów. Na kurs zapraszamy również osoby niebędące absolwentami studiów podyplomowych PNT, zainteresowane nowymi technologiami, cyberbezpieczeństwem, czy legal tech.
Główne atuty kursu
Praktyczne wykłady i warsztaty dotyczące technologii informatycznych, telekomunikacji, zarządzania projektami IT oraz legal tech.
Najlepiej poznawać technologię przez samodzielne tworzenie rozwiązań IT. Dlatego, w ramach praktycznych warsztatów będą Państwo samodzielnie programować, tworzyć proste „inteligentne kontrakty” oraz rozwiązania sztucznej inteligencji. Poznacie Państwo, jak to naprawdę działa! W ramach warsztatów nauczycie się Państwo również, jak w praktyce wykorzystywać podpis elektroniczny.
Dzięki współpracy z KIR S.A. otrzymają Państwo specjalną ofertę rabatową na podpis elektroniczny. Hasło do skorzystania z oferty zostanie przedstawione na wykładzie.
Kurs stworzony został przede wszystkim z myślą o prawnikach. Trudne kwestie techniczne omówione zostaną w sposób zrozumiały i dostosowany do potrzeb prawników.
Oprócz kwestii ściśle technicznych poruszymy również zagadnienia dotyczące zarządzania projektami i usługami IT, metodyk zwinnych, biznesowe aspekty chmury obliczeniowej, kryptowalut, smart contracts, czy wykorzystania nowych narzędzi IT w pracy prawnika.
Większość zajęć przeprowadzonych zostanie wyłącznie w trybie on-line (6 dni). Natomiast warsztaty z programowania i tworzenia sztucznej inteligencji przeprowadzone zostaną stacjonarnie (2 dni).
Absolwenci kursu uzyskają możliwość udziału w społeczności LAW TECH NET („Klubu absolwenta”) organizowanej przez fundację AI LAW TECH. Zapisy już wkrótce.
Partnerzy
Współorganizator
Kurs adresowany jest przede wszystkim do:
Dzięki udziałowi w kursie
- Poznasz podstawowe pojęcia z zakresu technik informatycznych i telekomunikacji,
- Poznasz zasady działania programów komputerowych, baz danych, sieci informatycznych,
- Poznasz zasady działania najnowszych technologii IT, w tym sztucznej inteligencji, cloud computing, blokchain, smart contracts, internetu rzeczy (IoT),
- W ramach praktycznych warsztatów – stworzysz proste programy komputerowe, rozwiązania sztucznej inteligencji oraz smart contract!
- Poznasz podstawy zarządzania projektami IT, w tym cykl życia oprogramowania, poszczególne metodyki projektowe, metodyki zwinne,
- Uzyskasz wiedzę niezbędną do złapania „wspólnego języka” z informatykami i kierownikami projektów IT,
- Poznasz techniczne aspekty cyberbezpieczeństwa, w tym różne techniki cyberataków oraz zabezpieczeń,
- Zapoznasz się z nowymi rozwiązaniami legal tech oraz zasadami zarządzania wiedzą i danymi w kancelarii.
Program
Terminy kursu
- 23-24.11.2024
- 07.12.2024
- 18-19.01.2025
- 01.02.2025
- 15-16.02.2025 Warsztaty stacjonarne
Zajęcia online prowadzimy za pośrednictwem MS Teams, natomiast warsztaty z programowania TYLKO STACJONARNIE na Akademii Leona Koźmińskiego (ul. Jagiellońska 59) lub na terenie Warszawy.
Wykładowcy
Opinie absolwentów
Szkoła IT dla prawników” to bilet na kilkudniową przygodę z nowoczesnymi technologiami. Uczestnicy poznają zarówno podstawowe informacje o środowisku teleinformatycznym czy metodykach prowadzenia projektów, jak i zagadnienia z zakresu: Internet of Things (IoT) oraz sztucznej inteligencji (AI). Ten, kto liczy na praktyczne działania, znajdzie w programie kilkugodzinne zajęcia z programowania w języku Python. Przewodnikami w tej podróży są doskonali specjaliści – praktycy, którzy nie poprzestają na podręcznikowym przekazie, wskazując ogrom praktycznych rozwiązań oraz – na co zwracam szczególną uwagę – mechanizmów zabezpieczających środowisko teleinformatyczne. Zajęcia godne polecania każdemu, kto ceni rozwój w tym obszarze.
Damian Jagusz CITSO Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA
Udział w pierwszej edycji kursu „Szkoła IT dla prawników” na Akademii Leona Koźmińskiego okazał się bardzo dobrą decyzją. Jest to pierwszy tego typu nowatorski projekt stworzony dla prawników, który nie dotyka zagadnień ściśle prawniczych, lecz obejmuje tematy związane z technologią informatyczną, telekomunikacją czy zasadami zarządzania projektami IT. Kurs ten zatem nie skupia się na uczeniu prawa, lecz technologii, która w chwili obecnej jest niezbędna do rzetelnej współpracy z sektorem IT. Program poruszył wiele istotnych i ciekawych tematów, w tym także kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem, blockchain, sztuczną inteligencją, smart contracts, legal tech, internetem rzeczy (IoT) czy chmurą obliczeniową. Kurs miał wymiar nie tylko teoretyczny, ale przede wszystkim praktyczny. W ramach zajęć uczestnicy kursu mieli możliwość wytrenowania własnego modelu sztucznej inteligencji czy zaprogramowania kilku linijek kodu. Istotną zaletą „Szkoły IT” są prowadzący zajęcia fachowcy i praktycy w swoich dziedzinach. Zagadnienia są przedstawiane w sposób interesujący, ale przede wszystkim zrozumiały dla osób, które nie posiadają wykształcenia technicznego. Serdeczna atmosfera, która towarzyszy zajęciom pozwala na łatwe przyswojenie informacji, które są niezbędne, aby nawiązać komunikację z osobami z branży IT. Każdemu prawnikowi, który jest zainteresowany szeroko rozumianymi nowoczesnymi technologiami lub też zajmuje się obsługą prawną sektora IT, polecam udział w szkoleniu. Aleksandra Wiśniewska-Tomaszewska Adwokat
Ten innowacyjny cykl warsztatów i praktycznych wykładów pozwoli na zdobycie unikalnego doświadczenia i poznanie z pierwszej ręki warstwy technologicznej branży nowoczesnych technologii. Celem konkursu jest przede wszystkim przekazanie w prosty i przystępny sposób praktycznej wiedzy z zakresu IT, w tym w szczególności programowania (wymagający ale bardzo interesujący i angażujący warsztat), AI, blockchain czy IoT. To co wyróżnia ten kurs to fakt, że nie skupia się on na prawniczej stronie IT, a raczej na samej technologii, która dla większości prawników jest białą plamą na mapie. Kurs prowadzony jest przez doświadczonych praktyków, co pozwoliło im przekazać swoją wiedzę w przystępny, łatwy do zrozumienia dla laików sposób. Absolutnie polecam każdemu prawnikowi, który chce pracować w branży NewTech, gdyż zrozumienie podstaw technologii, która ma być przedmiotem sporządzonej umowy, jest całkowicie niezbędna do przygotowania pełnowartościowego produktu dla klienta.
Michał Nowodworski Radca prawny Kochański i Partnerzy
Polecam wszystkim prawnikom zajmującym się nowymi technologiami. Zajęcia ze specjalistami w dziedzinach sztucznej inteligencji, cloud computing, zarządzania projektami informatycznymi, a także zajęcia z programowania dają ogromną dawkę praktycznej wiedzy.
Aleksandra Piech Radca Prawny Osborne Clarke
„Szkoła IT dla prawników” to solidna dawka fachowej wiedzy przydatnej w pracy kancelaryjnej. Dotychczas na rynku brakowało tego rodzaju projektów. Kurs jest godny polecenia również dla doświadczonych praktyków specjalizujących się w obszarze IT czy TMT - pozwala uporządkować wiedzę, jeszcze lepiej zrozumieć Klienta i zyskać nowe spojrzenie na „technologiczną” stronę pracy prawnika.
Mateusz Franke Radca Prawny
Kurs „Szkoła IT dla prawników” na Akademii Leona Koźmińskiego to unikalna propozycja dla prawników i prawniczek, którzy mają ambicję zrozumieć dogłębniej aspekty techniczne, a nie prawne, nowoczesnych technologii, w przystępny sposób. Tym samym, nie jest to kolejny program na rynku, oferujący zajęcia z aspektów prawnych nowych technologii. Przeciwnie, kurs na ALK, pozwala między innymi na poznanie podstaw programowania, założeń technologicznych przetwarzania w chmurze obliczeniowej, stawiania maszyn wirtualnych czy powstawania programów komputerowych. To świetne uzupełnienie wiedzy i praktyki, dla prawników i prawniczek, którzy w szczególny sposób chcą poznać techniczne aspekty technologii, z którymi zwracają się do nich klienci.
Piotr Ziółkowski założyciel FinTech Consultancy, butiku regulacyjnego dla fintechów
Szkoła IT dla prawników była najlepszym doświadczeniem w mojej dotychczasowej edukacji uniwersyteckiej. Świetna komunikacja z administracją, wysoka jakość materiałów dostarczana przez prowadzących, bardzo dobrze prowadzone zajęcia, ewidentny "drive" wykładowców i na prawdę nowoczesny i przyjazny kampus ALK z dobrą kawą. Szkoła IT dla prawników to świetny wybór dla każdego, kto chce zrozumieć o co w ogóle chodzi w IT. Zajęcia skonstrtuowane są tak, że nawet bez jakiejkolwiek wiedzy o technologii można zbudować sobie solidne podstawy merytoryczne i podnieść swoje kompetencje profesjonalne.
Mateusz Piech JGA IT Solutions sp. z o.o.
Szkoła IT dla prawników to duża dawka wiedzy, którą każdy prawnik i prawniczka związani z branżą technologiczną powinni posiąść. Tematyka zajęć jest szeroka, ale wszystkie elementy są ze sobą bezpośrednio powiązane, co pozwala tę wiedzę usystematyzować. Prowadzący to praktycy, z wieloletnim doświadczeniem i, co rzadko spotykane na tego typu kursach, charyzmatyczni mówcy prezentujący informacje w klarowny i uporządkowany metodycznie sposób. Zajęcia są interaktywne a uczestnicy mają możliwość nawiązania kontaktu z prowadzącymi, także już po zakończeniu kursu. Szkołę IT polecam szczególnie tym prawnikom i prawniczkom, dla których ważne jest zrozumienie całego procesu powstawania programów komputerowych czy rozwiązań sztucznej inteligencji (od metodyki projektowej po kompilację czy Deep Learning). Moim zdaniem zrozumienie chociaż rąbka świata IT od strony technicznej to jedyny sposób, aby świadczyć w tej branży usługi prawne na wysokim poziomie – dlatego też serdecznie polecam ten kurs!
Laura Zajączkowska Legal Associate w SUPERHOT
W ciągle rozwijającej się dziedzinie nowych technologii prawo pozostaje w tyle i musi gonić za nowymi osiągnięciami. Prawnicy starają się, aby zastosować istniejące zasady do technologii, które czasami tylko niewielu ludzi naprawdę rozumie, a które być może mają nawet nieograniczone zastosowania. W takim otoczeniu bardzo cenna jest możliwość lepszego zrozumienia działania nowoczesnych technologii bez konieczności odbycia wieloletnich studiów technologicznych. Szkoła IT dla Prawników w ALK daje właśnie taką możliwość! Podczas tego kursu eksperci w tych dziedzinach wyjaśniali mi w praktyczny sposób świat IoT, technologii kwantowej, blockchainu i wielu innych dziedzin. Praktyczne warsztaty w ALK wymagają także, aby na jeden weekend każdy uczestnik stał się informatykiem i dostarczają cennej wiedzy aby lepiej zrozumieć ten zawód. Skupienie się na tym, jak działa AI, pozwala również lepiej zrozumieć jak ta technologia będzie się rozwijać (nawet użyłem ChatGPT zanim stał się hypem na tym wspaniałym kursie). Technologiczna i praktyczna wiedza, którą otrzymałem podczas tego kursu, pomoże mi w udzielaniu lepszych porad moim klientom i zrozumieniu ich dokładniej podczas omawiania ich pomysłów.
Jan van Loon Corporate & Finance/IT Lawyer at Agio Legal
Zasady rekrutacji
- Rekrutacja trwa do 15 listopada 2024 r. lub do wyczerpania miejsc.
Prosimy o zapoznanie się z opisem interesującego Państwa szkolenia lub kursu.
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni.
Prosimy oczekiwać na kontakt mailowy opiekuna szkolenia lub kursu.
Opłaty
* Oferowana zniżka nie kumuluje się z innymi ewentualnymi rabatami
Cena kursu | 2900 zł brutto (stawka zw. z VAT) |
Cena kursu dla Uczestników/Absolwentów studiów podyplomowych Prawo nowoczesnych technologii, Zarządzanie cyberbezpieczeństwem lub Biznes.AI na ALK (wpisz kod rabatowy w formularzu PNT, ZC lub BiznesAI) | 1900 zł brutto (stawka zw. z VAT)* |
Cena kursu dla studentów i absolwentów studiów I, II stopnia, studiów podyplomowych i MBA w ALK | 2610 zł brutto (stawka zw. z VAT)* |
Cena kursu dla Radców prawnych z OIRP Gdańsk, Kraków lub Wrocław (Jesteś Radcą Prawnym z OIRP Gdańsk, Kraków lub Wrocław? Jeśli tak, to w formularzu zgłoszeniowym wpisz kod rabatowy ''OIRP GDAŃSK'', "OIRP WROCŁAW" lub "OIRP KRAKÓW") | 2610 zł brutto (stawka zw. z VAT)* |
Pierwszą czynnością w procesie rekrutacji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.
Po zarejestrowaniu się na szkolenie każdy z kandydatów otrzyma mailowo INDYWIDUALNY NUMER KONTA do dokonania płatności za szkolenie.
Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury proszone są o kontakt z Panią Agnieszką Fabiańską e-mail agaf@kozminski.edu.pl