wyklady

HR TECH Biznes Partner – zakres studiów na kierunku zarządzanie II stopnia

O zakresie

Celem studiów w zakresie HR TECH Biznes Partner jest uzyskanie kompleksowej wiedzy z zakresu kierowania ludźmi w różnych organizacjach. Kapitał ludzki i kapitał społeczny są zasobami strategicznymi, dynamicznymi, które nie dają się imitować, dlatego zawsze będą ważne w każdego typu organizacji. Kompetencje zdobyte na kierunku zarządzanie w zakresie HR TECH Biznes Partner są potrzebne każdemu pracownikowi, niezależnie od jego miejsca pracy (produkcja, usługi, administracja) i miejsca w organizacji (stanowiska kierownicze i wykonawcze).

Realizowane przedmioty będą dotyczyć wielu zagadnień związanych z zarządzaniem kapitałem ludzkim, takich jak rekrutacje i selekcja, szkolenia i rozwój czy zarządzanie wynikami. Tradycyjne przedmioty HR-owe zostaną uzupełnione przez zajęcia dotyczące technologii w HR (systemy informatyczne, media społecznościowe, sztuczna inteligencja). Duża część zajęć prowadzonych jest metodami aktywnymi takimi jak: analiza przypadków, debata oksfordzka, inscenizacje, dyskusje, testy itp., co czyni tematykę zajęć ciekawą dla każdego. Ponadto niektóre zajęcia będą prowadzone przy współpracy z firmami takimi jak Grupa Pracuj, ORACLE, Randstad i Deloitte.

Zakres uznany przez Society for Human Resource Management (SHRM)

W marcu 2020 r. Society for Human Resource Management (SHRM) uznało, że zakresy studiów z obszaru HR, prowadzone w ALK na kierunku zarządzanie, są dostosowane do przewodnika i szablonów programu nauczania HR SHRM. SHRM to profesjonalne amerykańskie stowarzyszenie HR, mające na celu promowanie zawodów związanych z HR oraz umożliwianie nieustannej edukacji, certyfikacji i networkingu swoim członkom.

Zobacz certyfikat

 

Partnerzy zakresu HR TECH Biznes Partner

Partnerami merytorycznymi zakresu są:

 • Deloitte – międzynarodowa firma doradcza świadcząca usługi z zakresu: audytu, rachunkowości, doradztwa podatkowe, prawnego i finansowego i zarządzania.
 • Grupa Pracuj – właściciel najbardziej rozpoznawalnych marek rekrutacyjnych: Pracuj.pl w Polsce oraz Rabota.ua na Ukrainie. W obszarze rozwiązań technologicznych oferowanych w modelu SaaS (Software as a Service) oferuje system ATS eRecruiter, który od lat wspiera firmy w prowadzeniu skutecznej rekrutacji.
 • ORACLE – amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się tworzeniem oprogramowania do szeroko rozumianej obsługi przedsiębiorstw, a w szczególności systemów zarządzania bazą danych.
 • Randstad – globalny lider branży HR specjalizujący się w usługach doradztwa personalnego i pracy tymczasowej.

 

Adresaci zakresu

Zakres HR TECH Biznes Partner jest adresowany do osób planujących swoją przyszłość jako menedżerowie działów, zespołów lub całych organizacji, jak również zamierzających rozwijać swoją karierę w działach personalnych lub w firmach doradczych związanych z zarządzaniem kapitałem ludzkim.

Z tego zakresu mogą skorzystać również osoby z wizją założenia własnego start-upu lub pracy w firmie rodzinnej. 

Słowo od kierownika zakresu
prof. Pawel Korzynski kierownik studiow zarzadzanie kapitalem ludzkim
prof. ALK dr hab. Paweł Korzyński

Nowe technologie, zmiany pokoleniowe na rynku pracy oraz sytuacja związana z epidemią COVID-19 zmieniają zarządzanie kapitałem ludzkim oraz role w działach HR. Coraz więcej firm traktuje dział HR jako strategicznego partnera biznesu. Oznacza to, że potrzebne są umiejętności wykraczające poza standardowe funkcje, jak np. rekrutacja i selekcja pracowników, szkolenia i rozwój, motywowanie czy zarządzanie wynikami.

W najbliższej przyszłości działy HR będą optymalizować wyżej wymienione funkcje przy pomocy różnych kompetencji, związanych z technologią i zarządzaniem. Umiejętności związane z wdrożeniem sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego (machine learning) będą potrzebne do optymalizacji zatrudnienia w działach obsługi klienta wewnętrznego i zewnętrznego. Umiejętność wykorzystania mediów społecznościowych będzie konieczna w procesach rekrutacji i selekcji oraz promowaniu marki pracodawcy. Wiedza dotycząca rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej (virtual/augmented reality) będzie ważna podczas projektowania szkoleń dla pracowników. Znajomość kampanii crowdfundingowych przyda się w optymalizowaniu zatrudnienia w działach sprzedaży.  

Zakres HR TECH Biznes Partner umożliwi pozyskanie wiedzy na temat tradycyjnych funkcji działu HR, jak również nowoczesnych trendów technologicznych, których znajomość może być przewagą konkurencyjną na rynku pracy.

Atuty zakresu
 • wykładowcy z bogatym doświadczeniem w zakresie zarządzania na wszystkich szczeblach organizacji
 • spotkania z doświadczonymi menedżerami
 • zajęcia dydaktyczne oraz warsztaty z udziałem praktyków
 • dodatkowe warsztaty pogłębiające kompetencje w kierowaniu ludźmi
 • możliwość udziału w projektach badawczych
W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne m.in. z zakresu:
 • nowoczesnych sposobów realizacji funkcji personalnej we współczesnych przedsiębiorstwach
 • najważniejszych pojęć i koncepcji w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi
 • psychologicznych i społecznych przyczyn zachowań ludzi w organizacjach oraz metod ich kształtowania 
 • technik i narzędzi kierowania ludźmi
 • oceny stanu zarządzania ludźmi w organizacjach i instytucjach oraz ustalania priorytetów w podejmowanych działaniach
 • wzajemnego oddziaływania procesów zarządzania ludźmi i strategii organizacji
 • metod i technik pozyskiwania i zwalniania pracowników, okresowej oceny oraz motywowania i wynagradzania pracowników, coachingu i mentoringu
 • Employer i Personal Brandingu
 • zarządzania rozwojem pracowników i ich karierą
Perspektywy zatrudnienia

Po ukończeniu zakresu HR TECH Biznes Partner można podjąć pracę jako:

 • HR Manager/Director
 • HR TECH Biznes Partner
 • HR Business Partner
 • Operations Manager
 • Sales Manager/Director
 • Business Development Manager
 • Business Unit Manager
 • Headhunter
 • Ekspert w firmie konsultingowej
 • Specjalista w firmie szkoleniowej
Program

WYBRANE PRZEDMIOTY:

 • Rekrutacja pracowników z użyciem technologii, budowanie marki pracodawcy 

 • Zarządzanie talentami, szkolenia i rozwój z uwzględnieniem wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości 

 • Zarządzanie relacjami pracowniczymi: konflikt, zmiana, komunikacja z użyciem technologii 

 • Ocenianie pracowników z użyciem systemów bazujących na sztucznej inteligencji oraz wycena pracy

 • Zarządzanie rozwojem i karierą. Coaching i mentoring, marka osobista z użyciem mediów społecznościowych.

 • Strategia ZZL i controlling personalny z użyciem nowoczesnych systemów

 • Zarządzanie wynikami z użyciem technologii, projektowanie stanowisk

 • Zarządzanie różnorodnością

 • Globalny HR, zespoły wirtualne i systemy 

 • Efektywność osobista i wywieranie wpływu

Wiodący wykładowcy
prof. ALK dr hab. Paweł Korzyński

Kierownik Katedry Zarządzania Zasobami Ludzkimi w ALK. W latach 2011-2013 realizował grant badawczy na Harvard University. Od 2015 roku współpracuje z INSEAD Business School w zakresie badań technostresu. Ekspert z zakresu przywództwa i zarządzania zasobami ludzkimi. Jego zainteresowania naukowe obejmują również internetowe sieci społecznościowe, w tym wykorzystanie mediów społecznościowych do wywierania wpływu oraz strategie start-upów. Z jego wiedzy korzystają zarówno korporacje, jak i firmy z sektora MŚP.

Autor wielu publikacji z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, przywództwa i internetowych sieci społecznych w czasopismach takich jak International Journal of Manpower, European Management Journaal, Journal of Managerial Psychology, Business Horizons, Management Decision czy Harvard Business Review

prof. ALK dr hab. Czesław Szmidt

Profesor w Akademii Leona Koźmińskiego (od 2003 r.), gdzie kieruje studium doktoranckim. Do roku 2003 pracownik naukowy w Politechnice Łódzkiej, gdzie pełnił między innymi funkcje Dziekana Wydziału Organizacji i Zarządzania (w latach 1991-1998) i Dyrektora Instytutu Zarządzania.

Równocześnie z pracą naukową, w latach 1995-2006, pełnił szereg funkcji kierowniczych w trzech spośród największych polskich banków: w obszarach zarządzania zasobami ludzkimi, organizacji i rozwoju, zarządzania strategicznego oraz zarządzania jakością. Od roku 1980 jest aktywnym konsultantem w dziedzinie doboru kadr – uczestniczył w wyborze kilkuset menedżerów największych polskich przedsiębiorstw.

W latach 2011-2015 pełnił funkcję Prorektora Akademii Leona Koźmińskiego do spraw Studiów Ekonomiczno-Społecznych.

Zobacz, co o studiach sądzą nasi studenci i absolwenci
Anna Kusa absolwentka zakresu kierowanie ludzmi ALK
Anna Kusa

Wybór studiów magisterskich był dla mnie bardzo prosty. Od początku wiedziałam, że chcę rozpocząć swoją przygodę z ALK. Ciekawy program studiów oraz zajęcia prowadzone przez praktyków, którzy podchodzą do studenta partnersko, spełniły moje oczekiwania. Jeśli zastanawiasz się nad studiami, które mają przełożenie w codziennej pracy – szczerze polecam.   O mnie

Na co dzień zajmuję się rekrutacją najlepszych talentów oraz wsparciem HR w firmie z branży IT. Uwielbiam kontakt z ludźmi, który uważam za swoją pasję, dlatego prowadzę podcast o branży HR ,,Głos HR – Anna Kusa”. Wolny czas najchętniej poświęcam na sportowe wyzwania, takie jak crossfit i boks, wydarzenia muzyczne i czytanie książek. 

Monika Fatek ALK absolwentka zakresu kierowanie ludzmi ALK
Monika Fatek

Wybierając uczelnię, na której chciałabym ukończyć studia magisterskie, kierowałam się tym, jakie umiejętności zyskam studiując na zarządzaniu w tym zakresie. Studiując w ALK zdobywam umiejętności kreowania przyszłych menedżerów oraz liderów, rozwiązywania konfliktów, jak również nowoczesnych sposobów pozyskiwania pracowników do organizacji. Teoretyczna nauka, poparta praktyczną wiedzą wykładowców, jak i studentów, pozwala jeszcze bardziej zagłębić temat kapitału ludzkiego przedsiębiorstw, które są źródłem wartości firmy.

O mnie:

Pasjonatka HR, szczególnie tematyki onboardingu oraz candidate experience. Posiadam kilkuletnie doświadczenie HR w branży FMCG oraz retail, między innymi w rekrutacjach, zarządzaniu projektami HR, Employer Branding oraz budowaniu motywacji pozapłacowej w organizacji.