CIMA Chartered Institute of Management Accountants

 

Jak zostać specjalistą ds. rachunkowości zarządczej z CIMA?

 

 

 

 

Jak wyglądają egzaminy CIMA?

 

 

 

 

Pobierz broszurę CIMA
(plik pdf)

 

 

 

Akademia Leona Koźmińskiego 27 czerwca 2017 roku podpisała porozumienie o współpracy z Chartered Institute of Management Accountants (CIMA).  

CIMA* założona została w Londynie w roku 1919 i jest obecnie największą międzynarodową profesjonalną organizacją integrującą ekspertów z dziedziny rachunkowości zarządczej. Zrzesza ponad 232 tys. członków oraz studentów w 179 krajach. Członkowie oraz studenci CIMA to wysoko oceniani i poszukiwani pracownicy firm z sektora prywatnego, jak i z sektora publicznego. Są także cenionymi pracownikami organizacji typu non-profit.

Celem CIMA jest wspieranie osób zajmujących się rachunkowością, szczególnie rachunkowością zarządczą, oraz zarządzaniem. CIMA pomaga osobom, jak i firmom osiągać cele biznesowe oraz odnosić sukcesy zawodowe dzięki pełnemu wykorzystaniu możliwości, jakie daje rachunkowość zarządcza.

CIMA to organizacja, która ściśle współpracuje z pracodawcami, ale i z naukowcami. Jest sponsorem wielu najnowocześniejszych badań, które później wykorzystywane są do podnoszenia kwalifikacji członków oraz studentów CIMA. Dzięki współpracy z pracodawcami oraz badaczami z dziedziny rachunkowości zarządczej nieustannie aktualizuje swoje kwalifikacje.

W roku 2012 CIMA wspólnie z amerykańskim Instytutem CPA (AICPA) ustanowiła Chartered Global Management Accountant (CGMA). CGMA to globalna norma jakościowa, która dodatkowo podnosi poziom wiedzy i umiejętności zawodowych osób zajmujących się  rachunkowością zarządczą.

CIMA zwraca także szczególną uwagę na profesjonalne oraz etyczne zachowania zawodowe, jak i pozabiznesowe osób zrzeszonych w organizacji. Dzięki tym działaniom certyfikaty CIMA są wysoko oceniane przez pracodawców. Są certyfikatami, na które zwracana jest uwaga osób rekrutujących nowych pracowników.

CIMA szczyci się tym, że jest pierwszą profesjonalną organizacją rachunkową, która oferuje prawdziwie globalny produkt w najszybciej rozwijającej się sieci usług globalnych.

Więcej informacji na temat CIMA można znaleźć pod adresem www.cimaglobal.com

* Informacje na temat CIMA opracowane zostały na podstawie materiałów pozyskanych ze strony http://www.cimaglobal.com/About-us/ oraz z dokumentu MOU CIMA-ALK.

Kopiowanie i przekształcanie zawartości stron dot. programu CIMA lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione.

 

Szczegółowe informacje nt. programu CIMA w ALK: