Studia to praktyczny poradnik działalności na rynku chińskim i odpowiedź na pytanie w jaki sposób z powodzeniem współpracować z partnerem chińskim pod każdą szerokością geograficzną (w Chinach i poza Chinami). Kurs składa się z sześciu modułów: gospodarka i finanse, geopolityka (w tym zajęcia dotyczące chińskiej koncepcji Pasa i Szlaku), współpraca instytucjonalna z partnerem chińskim (samorząd, dyplomacja, sztuka), chińska kultura biznesowa (komunikacja, negocjacje, praca w chińskiej firmie), praktyka biznesu z Chinami (kontrakt międzynarodowy, wysyłka towaru, outsourcing) oraz zajęcia uzupełniające (w tym prawo i język chiński). Wśród wykładowców znajdują się akademicy i praktycy, wybitni specjaliści zajmujący się Chinami i chińskim biznesem.
Radosław Pyffel
Radosław Pyffel, chiń. Rui De Xing, socjolog, w latach 2016-2018 Alternate Director i członek Rady Dyrektorów w Azjatyckim Banku Inwestycji Infratstrukturalnych (AIIB) z ramienia RP.
W przeszłości między innymi prezes think-tanku Centrum Studiów Polska-Azja (CSPA), a także autor kilku książek dotyczących Chin i Azji oraz kilkudziesięciu artykułów.
Studiował na chińskich uczelniach wyższych m. in. Sun Yat Sen University w Kantonie i Beijing University. Od 2018 roku, Pełnomocnik Zarządu PKP Cargo ds. rynków wschodnich i rozwoju spółki w krajach tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku.
Włada językiem chińskim (dialekt mandaryński).
Kontakt: radekpyffel@gmail.com
Studia mają przygotowywać słuchaczy do skutecznej działalności (współpracy) z partnerem chińskim, w dowolnym kraju świata (Polska, Chiny, UE, świat), niezależnie od tego czy jest to współpraca w ramach własnej firmy eksport/import, samorządu, czy też w ramach własnego projektu.
Oprócz kontaktu z wybitnymi w swoich dziedzinach wykładowcami, uczestnictwo w studiach podyplomowych stworzy możliwość nawiązania nowych kontaktów, stworzenia nowych projektów czy wypracowania nowych pomysłów i idei, które mogą przerodzić się we wspólne projekty już po zakończeniu zajęć.
180 godzin, kompleksowej i komplementarnej wiedzy, dotyczącej rynku chińskiego oraz wszelkich aspektów działania (i współpracy) z partnerem chińskim i w innym obszarze kulturowym. Studenci będą mieli także możliwość spotkać się podczas zajęć z mistrzami w swoich dziedzinach. Wśród wykładowców znajdują się m.in. byli członkowie rządu, przedstawiciele świata nauki i praktycy, którzy z powodzeniem realizują wszelkiego rodzaju projekty (w tym przede wszystkim projekty biznesowe) w Chinach i na świecie, by w ten sposób zdobyć unikalną wiedzę (autentyczną i często potwierdzoną osobistym doświadczeniem).
Zaliczenie wszystkich modułów.
Kontakt:
Agnieszka Marciniuk
Menedżer ds. współpracy z zagranicą