Rejestracja
Wypełnij formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie internetowej uczelni lub w Biurze Rekrutacji.
I. Nowoczesny program studiów uwzględniający zapotrzebowanie rynkowe
II. Absolwenci poszukiwani na rynku pracy
III. Kierunek ceniony przez ekspertów
IV. Zajęcia pozwalające na zdobycie cennych umiejętności
V. Bogaty program praktyk studenckich i wymiany międzynarodowej
VI. Rozwój naukowy
VII. Studia w międzynarodowej atmosferze
Jarosław Pietrusiewicz, absolwent administracji, Naczelnik Wydziału Zarządzania Usługami w Departamencie Informatyki Banku Gospodarstwa Krajowego
W trakcie studiów spotkałem się z wieloma nieszablonowymi sposobami przekazywania wiedzy z zakresu administracji, prawa i biznesu. Dzięki temu studia są ciekawe, a sposób prowadzenia zajęć – w formie ćwiczeń, prac zespołowych, z wykorzystaniem interesujących casusów – daje możliwość nabywania i poszerzania umiejętności i kompetencji. Z mojej perspektywy szczególnym doświadczeniem było to, że oprócz przedmiotów kierunkowych w programie studiów znajdują się również zajęcia, dzięki którym nie tylko umiemy „poruszać się” w sektorze publicznym i prywatnym, lecz także nabyte podczas nich umiejętności wykorzystujemy w innych sytuacjach – zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej. W tym zakresie na szczególną uwagę zasługują takie przedmioty, jak: techniki negocjacji i mediacji czy zarządzanie sobą. Wykładowcy w ALK to doświadczeni dydaktycy i praktycy, którzy potrafią przekazać wiedzę, stymulując uczestników zajęć do kolejnych przemyśleń i ciągłego rozwoju.
Hanna Kuta, absolwentka administracji, Zastępca Dyrektora Pionu Sprzedaży, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.
Studia w ALK pozwoliły mi odnaleźć w sobie umiejętności, o których sama tak naprawdę nie miałam pojęcia, że je posiadam. Dały mi większą świadomość swojej osobowości, pewność siebie. Poznałam metody, techniki pracy i komunikacji z ludźmi, które wykorzystuję na co dzień w pracy. Studia to „kopalnia wiedzy”, trampolina umożliwiająca odbijanie i wspinanie się ku górze. Studia tak naprawdę uświadomiły mi, że to od nas samych zależy, ile z tej kopalni zechcemy wydobyć dla siebie i jak wysoko się odbić, aby zrealizować swoje cele, marzenia, stać się szczęśliwym i spełnionym człowiekiem. Bez rozpoczęcia studiów w ALK oraz dalszej edukacji na innych uczelniach nie byłabym zawodowo w tym miejscu co dzisiaj, a w życiu prywatnym nie miałabym możliwości realizowania, w takim zakresie, swoich pasji, tj. podróży.
W trakcie studiów uzyskujesz wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne m.in. z zakresu:
Po ukończeniu prawno-biznesowej specjalności na administracji można podjąć pracę:
|
|
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku.
Zajęcia odbywają się zazwyczaj co dwa tygodnie w sesjach trzydniowych:piątek (od godz. 17:00), sobota, niedziela.
Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie zaliczenia ze wszystkich przedmiotów przewidzianych w toku studiów, odbycie praktyki zawodowej, napisanie pracy licencjackiej oraz zdanie egzaminu dyplomowego.
Naukę można kontynuować na studiach drugiego stopnia.
Przy przyjęciu na studia uwzględnia się wyniki egzaminu maturalnego z trzech różnych, dowolnie wybranych przez kandydata przedmiotów spośród wszystkich objętych egzaminem maturalnym.
Wyniki procentowe wpisane na świadectwie dojrzałości (nowa matura) są przeliczane na punkty kwalifikacyjne w proporcji:
Oceny uzyskane przez kandydatów posiadających tzw. starą maturę, maturę międzynarodową lub maturę zagraniczną są również odpowiednio przeliczane na punkty kwalifikacyjne.
Na studia zostają przyjęci kandydaci, którzy uzyskali co najmniej 280 punktów rekrutacyjnych. Rekrutacja będzie trwała aż do wyczerpania limitu miejsc.
Decyzje dotyczącą możliwości przyjęcia na studia kandydata, który uzyskał mniej niż 280 punktów, podejmuje Komisja Rekrutacyjna.
Nabór odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń, do wyczerpania limitu miejsc.
Przy rejestracji kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne należy złożyć następujące dokumenty:
Cudzoziemcy dodatkowo składają:
Dokumenty przyjmowane są w siedzibie uczelni w Biurze Rekrutacji, pokój D/128. Rekrutacja na studia wyższe w j. polskim rozpocznie się 6 maja 2019 r.
Opłata rekrutacyjna na wszystkie kierunki studiów pierwszego stopnia prowadzone w języku polskim wynosi 85 zł.
Nr rachunku bankowego, na jaki należy dokonywać wpłat:
PEKAO S.A. II O/Warszawa 20 1240 1024 1111 0010 1646 0637
SWIFT Code: PKOPPLPW
IBAN: PL
2
Opłata rekrutacyjna Opłatę rekrutacyjną należy uiścić na konto uczelni lub skorzystać z funkcji płatności.pl podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego. |
3
Złożenie dokumentów Wymagane dokumenty należy złożyć w Biurze Rekrutacji ALK (osobiście lub za pośrednictwem poczty). |
4
Decyzja Po złożeniu wszystkich wymaganych dokumentów Komisja Rekrutacyjna wydaje tego samego dnia decyzję o przyjęciu. |
5
Podpisanie umowy Po otrzymaniu decyzji o przyjęciu następuje podpisanie umowy o warunkach odpłatności za studia. |
Prawno-biznesowa specjalność na administracji | Płatność za semestr |
---|---|
Studia stacjonarne |
3650 |
Studia niestacjonarne |
3150 |
Opłata rekrutacyjna | 85 |
Wysokość czesnego na rok akademicki 2019/2020 dla osób rozpoczynających studia
Zobacz: ulgi i zniżki w opłatach
W sobotę: