17

Gra warsztatowa z wykorzystaniem symulacji Raven13 "Zespół w drodze do celu" więcej

Centrum Coachingu i Mentoringu Akademii Leona Koźmińskiego we współpracy z Abcportal Games serdecznie zapraszają na grę warsztatową z wykorzystaniem symulacji Raven13 "Zespół w drodze do celu". Warsztat jest szczególnie przydatny dla osób, które chcą zwiększyć swoją wydajność poprzez zastosowanie nowoczesnych metod pracy (Agile, Scrum).

Warsztat odbędzie się 17 października 2017 r. w godzinach 13:00-16:30 w siedzibie naszej Akademii w sali D/300. Warsztat będzie prowadzony w języku angielskim. Prosimy o zabranie smartfonów - będą potrzebne podczas gry Raven13.

Warsztat otwarty, bez opłat. Liczba miejsc ograniczona! Konieczna rejestracja przez Google formularz: REJESTRACJA
lub mailowo: adam.sipowicz@abcportal.eu

Cele warsztatu

• Praktyczne ćwiczenie nowoczesnych metod zarządzania zespołem
  • Budowa otwartości, szacunku i zaufania w komunikacji zespołu
  • Budowa zaangażowania i skupienia zespołu na celu
  • Samoorganizacja zespołu

Metoda prowadzenia warsztatu

Certyfikowany Mistrz Gry prowadzi pracę grupy metodą Super Gry w oparciu o symulacje "Raven 13". W czasie warsztatu uczestnicy poznają zasady gry, rozegrają 2-3 razy symulację "Raven13" oraz przedyskutują wspólnie z Mistrzem Gry założenia i wyniki każdej gry. Odpowiadając na ciekawość grupy, Mistrz Gry może opowiedzieć o teoretycznych podstawach zachodzących zjawisk, ale nacisk zostanie położony na naukę przez doświadczenie i działanie. Praca z użyciem symulacji "Raven 13" ćwiczy i rozwija samoorganizację zespołu - planowanie, rozwiązywaniu problemów, zaangażowanie i skupienie.

Zakres warsztatu

• Planowanie, rozwiązywanie problemów, budowa zaangażowania
  • Skupienie zespołu na celu
  • Podejmowanie trudnych decyzji
  • Wzięcie odpowiedzialności za wynik wspólnego działania
  • Informacje organizacyjne

O symulacji Raven 13

Symulacja "Raven 13" jest opowieścią o akcji ratunkowej na podwodnej stacji wydobywczej. Jesteśmy ratownikami i walczymy o utrzymanie ludzi przy życiu.

Gra wymaga od nas zbudowania skutecznego, elastycznego zespołu. Zespołu otwartego na pojawiające się wciąż problemy i nagłe zmiany. Zespołu złożonego z ludzi, którzy potrafią efektywnie planować i realizować swoje zadania w oparciu o wspólny cel. Pierwszym zadaniem, które napotyka zespół, to stworzenie narzędzi do zarządzania swoją pracą. Dynamika gry wzmaga zaangażowanie i skupienie na celu. Pozwala zaobserwować, jakie zespół popełnia błędy i jak sobie z nimi radzi. Symulacja "Raven 13" pozwala na wypróbowanie i porównanie różnych metod zarządzania pracą zespołu w warunkach współczesnego braku czasu, niepewności i niepełności informacji.

Sylwetka Trenera

Grzegorz Nawara - Właściciel Abcportal Games, twórca symulacji "Twierdza Poznań", "Reporter","Huragan Katrina","Sprzedawcy Szczęścia","Raven13".

Trener, konsultant, negocjator, projektant systemów informatycznych, autor gier. Ukończył Wojskową Akademię Techniczną, kierunek : Cybernetyka, Sztuczna inteligencja.
Od 2003 roku prowadzi firmę doradczo-szkoleniową wykonując dedykowane projekty dla klientów w całej Europie. Gry są jego Pasją. Szczególnie gry wykorzystywane w edukacji.

"Gry strategiczne jako narzędzie szkoleniowe bardzo szybko udowodniły swoją skuteczność. Pozostały jednak bardzo skomplikowane długie i suche. Abcportal połączył doświadczenie w projektowaniu zaawansowanych systemów zarządczych dla biznesu z projektowaniem gier szkoleniowych i nowoczesnych gier planszowych. Przygotowujemy bogate w wiedzę gry o najwyższej skuteczności, pełne klimatu i z bardzo łatwymi zasadami. Krótki czas gry oraz intensywność interakcji wyklucza nudę i gwarantuje prócz nowych umiejętności, doskonałą zabawę".