dla studentów
wydarzenia zamkniete
wydarzenia po angielsku
Zawody okręgowe Olimpiady Statystycznej 09.01.2018więcej

9 stycznia 2018 r. w Akademii Leona Koźmińskiego już po raz drugi odbędą się zawody okręgowe Olimpiady Statystycznej, którą organizuje Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Polskim Towarzystwem Statystycznym.

W zmaganiach będą brali udział uczniowie wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych, które mają swą siedzibę na terytorium województwa mazowieckiego.

Rozstrzygnięcie zawodów stopnia ogólnopolskiego planowane jest na 9 marca 2018 r.

Zawody okręgowe XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej 12.01.2018więcej

Zawody II stopnia (okręgowe) XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbędą się 12 stycznia 2018 (piątek) o godz. 11.00 w naszej Akademii, aula im. prof. Leona Koźmińskiego.

Hasło tegorocznej Olimpiady to "Wyzwania współczesnego rynku pracy". Olimpiadę organizuje Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. W zmaganiach olimpijskich wezmą udział uczniowie województwa mazowieckiego.

O godz. 11:00 dla nauczycieli-opiekunów planowane są zajęcia, które poprowadzi prof. Adam Noga z Katedry Ekonomii ALK.

Więcej o Olimpiadzie

Pierwszy hackathon Akademii Leona Koźmińskiego organizowany przez Kozminski Venture Lab oraz firmę Lynxia, wspólnie z Bankiem Millennium. 13.01.2018więcej

Wyobraź sobie, że przez 24 godziny, masz szansę sprawdzić swoją kreatywność oraz umiejętności menedżerskie i sprzedażowe na realnym wyzwaniu…

Zapraszamy 13 stycznia 2018 roku na Leothon – pierwszy hackathon Akademii Leona Koźmińskiego organizowany przez Kozminski Venture Lab oraz firmę Lynxia, wspólnie z Bankiem Millennium. Pod czujnym okiem ekspertów z różnych branż, na 24 godziny zostaniesz prawdziwym konsultantem, a Twoje pomysły mogą zostać wdrożone w życie!

Nagrody:

• nagrody pieniężne w wysokości 18 000 złotych dla zespołów z podium - 10 000 złotych dla zwycięzców, 5000 zł dla drugiego zespołu, 3000 zł dla trzeciego
  • kolacja z Joao Bras Jorgem, CEO Banku Millennium i Ricardo Camposem, CEO goodie

To nie wszystko!

Co powiesz na pełne wyżywienie podczas hackathonu? Sushi, burger, pizza, jedzenie z foodtrucków – tego na pewno nie zabraknie! Ponadto na miejscu będą czekać dodatkowe atrakcje: warsztaty na temat budowania biznesu, masażysta, który pomoże Ci zrelaksować się po ciężkiej pracy i orzeźwiający trening, który ułatwi przetrwanie porannego kryzysu.

Aplikuj teraz!

Konferencja nt. "Wniosek w sprawie wszczęcia w stosunku do Polski procedury art. 7 TUE. Ramy prawno-polityczne" 16.01.2018więcej

Katedra Prawa Europejskiego Wydziału Prawa i Administracji  Uniwersytetu Warszawskiego, Katedra Prawa Międzynarodowego i Prawa UE w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce zapraszają na konferencję nt. "Wniosek w sprawie wszczęcia w stosunku do Polski procedury art. 7 TUE. Ramy prawno-polityczne" 16 stycznia 2018 r., początek o godz. 17.00, Collegium Iuridicum II WPiA, ul. Lipowa 4, sala 1.3.

Program:

• Powitanie i wprowadzenie: dr hab. Anna Zawidzka-Łojek, kierowniczka Katedry Prawa Europejskiego WPiA UW
  • Kontekst wniosku Komisji Europejskiej: amb. Marek Prawda, dyrektor  Przedstawicielstwa KE w Warszawie
  • Praworządność w świetle prawa UE: dr Piotr Bogdanowicz, Katedra Prawa Europejskiego WPiA UW
  • Główne problemy naruszenia praworządności w Polsce podniesione przez KE: dr hab. Agnieszka Grzelak, prof. ALK, Katedra Prawa Międzynarodowego i Prawa UE Kolegium Prawa ALK
  • Podsumowanie: prof. dr hab. Jan Barcz, kierownik  Katedry Prawa Międzynarodowego i Prawa UE Kolegium Prawa ALK
  • Poczęstunek

Prosimy o potwierdzenie udziału:  m.porzezynska@wpia.uw.edu.pl

Otwarte seminarium Katedry Teorii, Filozofii i Historii Prawa Kolegium Prawa ALK nt. „Wykładni wielojęzycznego prawa UE” 18.01.2018więcej

Katedra Teorii, Filozofii i Historii Prawa Kolegium Prawa ALK w ramach otwartego seminarium zaprasza na wystąpienie dr Agnieszki Doczekalskiej pt. „Wykładnia wielojęzycznego prawa UE”. Seminarium odbędzie się 18 stycznia 2018 roku, o godz. 17.00, w sali A201.

Zapraszamy!

Otwarte seminarium naukowe nt. "Koncepcja tzw. character evidence w prawie amerykańskim i jej zastosowanie w polskim prawie dowodowym" 19.01.2018więcej

Katedra Prawa Karnego ALK zaprasza na otwarte seminarium naukowe nt. "Koncepcja tzw. character evidence w prawie amerykańskim i jej zastosowanie w polskim prawie dowodowym".

Prelegentem będzie dr Mateusz Woiński z Katedry Prawa Karnego ALK.

Spotkanie odbędzie się 19 stycznia 2018, godz. 10:00, sala A/26.

Bezpłatne warsztaty przybliżające wyjątkowy charakter studiów podyplomowych praktyczne zastosowanie SAP ERP 20.01.2018więcej

Będzie to także doskonała okazja, aby porozmawiać o programie studiów oraz kwestiach organizacyjnych. Zapisy.

Wykład „Biznes i marketing w praktyce” 22.01.2018więcej

Studenckie Koło Naukowe Ex Ante zaprasza na wykład „Biznes i marketing w praktyce” 22 stycznia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 15:45, sala A/24.

Będziemy rozmawiać między innymi, dlaczego kupujemy NIKE, a nie MIKE, a także o różnicach między produktem a marką i jej wadze w budowaniu stabilnego, rentownego biznesu.

Spotkanie poprowadzi Pani Anna Ostrowska-Wilk.

Link do strony Koła na FB

Spotkanie z cyklu "Praktycy o PR" z przedstawicielami działu public relations firmy LOT 23.01.2018więcej

Katedra Marketingu ALK i Studenckie Naukowe Koło Marketingu KREATYWNI zapraszają na spotkanie, podczas którego o tajnikach PR opowiedzą Adrian Kubicki – Rzecznik Prasowy, Aleksandra Dąbkowska – Biuro Prasowe, Agata Ślepowrońska– PR & CSR z firmy LOT.

Data spotkania: 23 stycznia, godz. 16:00, Sala Senatu, ALK

Otwarte zebranie Katedry Zarządzania Zasobami Ludzkimi nt. "Rynek pracy – wyzwania dla gospodarki" 30.01.2018więcej

Moderator dyskusji będzie prof. Jolanta Szaban.
Data: 30 stycznia 2018, w godz. 12:00-14:00.
Miejsce: sala D/125