List Prezydenta ALK i słowo od Rektora

Szanowni Państwo,

Wybór studiów jest jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Dlatego warto wybrać uczelnię, której osiągnięcia są powszechnie znane, a jej dyplom ułatwia karierę zawodową.

Zapraszam do Akademii Leona Koźmińskiego – najlepszej uczelni biznesowej w Polsce i tej części Europy. Jako jedyni możemy poszczycić się uzyskaniem trzech najbardziej prestiżowych międzynarodowych akredytacji: EQUIS, AACSB i AMBA. Tak zwana triple crown, którą posiada jedynie 59 uczelni na świecie, to gwarancja jakości kształcenia na najwyższym światowym poziomie. Docenił nas również „Financial Times”, który w światowych rankingach wysoko umieścił wykładane u nas kierunki – zarządzanie oraz finanse i rachunkowość.

Jako międzynarodowa uczelnia z siedzibą w centrum Europy dbamy o najwyższą jakość kształcenia w dziedzinie biznesu, zarządzania i prawa, łączymy teorię z praktyką, a dzięki własnym badaniom przyczyniamy się do rozwoju polskiej i światowej nauki.

Akademia Leona Koźmińskiego jest uczelnią międzynarodową. Prowadzimy studia po polsku i po angielsku. Obecnie obok Polaków wykształcenie zdobywają tu studenci reprezentujący 64 narodowości. Co roku w naszej uczelni odbywają się liczne międzynarodowe i krajowe konferencje i seminaria. Wykładają u nas gościnnie najwybitniejsi uczeni świata, także laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii. Odwiedzają nas regularnie przedstawiciele najwyższych władz państwowych, ambasadorowie, prezesi firm i korporacji międzynarodowych. Jesteśmy uznanym w kraju i na świecie ośrodkiem naukowym. Nie tylko przekazujemy, ale także tworzymy najnowszą wiedzę. Dlatego u nas smakuje ona inaczej.

Spróbuj!!!

Prof. dr hab. Andrzej K. Koźmiński
Prezydent ALK

Członek-Korespondent PAN

Szanowni Państwo,

Jeśli rozważają Państwo podjęcie studiów w Akademii Leona Koźmińskiego, chcę Was gorąco zapewnić, że zostaniecie
tu dobrze przyjęci. Nasza uczelnia tworzy przyjazne środowisko. Oferujemy dobre warunki studiowania w nowoczesnych budynkach, świetną atmosferę, stabilne opłaty za studia oraz stypendia. Studentom umożliwiamy odbycie części studiów w prawie 200 znakomitych uczelniach partnerskich z całego świata oraz rozwijanie zainteresowań w ramach organizacji studenckich i kół naukowych. Zachęcamy też do uprawiania sportu i stwarzamy ku temu warunki, dzięki czemu nasi studenci są zwycięzcami rozgrywek akademickich w wielu dyscyplinach.

Atutem naszej uczelni jest kultura przedsiębiorczości. Każdy z wykładanych kierunków studiów daje słuchaczom silny kontekst biznesowy i praktyczne rozwiązania, aktualnie stosowane w świecie biznesu, finansów i w prawie. Dlatego absolwenci Akademii Leona Koźmińskiego są wysoko cenieni przez pracodawców i sami odnoszą spektakularne sukcesy w firmach prywatnych i w administracji publicznej. We wchodzeniu na rynek pracy mogą liczyć na wsparcie uczelnianego Biura Karier i Współpracy z Absolwentami.

Obok kierunków menedżerskich, takich jak zarządzanie, finanse i rachunkowość, ekonomia oraz administracja, oferujemy wiedzę z zakresu socjologii, psychologii, a przede wszystkim prawa. Chcemy kształcić znakomitych prawników, którzy rozumieją biznes, biegle poruszających się w europejskim systemie prawnym oraz menedżerów o dobrej wiedzy prawniczej i wyczuciu społecznego, psychologicznego i ekonomicznego kontekstu zarządzania. Do takich ludzi należy przyszłość.

Kształcimy na wszystkich trzech poziomach nauczania – licencjackim, magisterskim i doktorskim. Dziś nauka towarzyszy
ludziom przez większą część zawodowego życia, dlatego zapewniamy dostęp do najnowszej wiedzy z prawie 70 specjalności wykładanych w ramach studiów podyplomowych. Oferujemy studia MBA, które jako jedyny polski tego typu program znalazły się w rankingu „Financial Times” najlepszych programów MBA na świecie.

Ofertę edukacyjną kierujemy do osób, które są zmotywowane do nauki i odnoszenia sukcesów. Z dyplomem ALK łatwo osiągniesz Mount Everest swoich możliwości!

Prof. ALK dr hab. Witold T. Bielecki
Rektor