SPOTKANIA OTWARTE 

Dyrektor Centrum Coachingu i Mentoringu ALK

dr Lidia D. Czarkowska

lidia@kozminski.edu.pl

   

p.o. Dyrektor Centrum Coachingu i Mentoringu ALK


mgr Agnieszka Zawadzka

agnieszkazawadzka@kozminski.edu.pl

tel. +48 668 156 731

   

SPOTKANIA OTWARTE CENTRUM COACHINGU ALK 

 

Spotkania otwarte Centrum Coachingu i Mentoringu ALK są bezpłatne

i odbywają się w Akademii Leona Koźmińskiego

w godzinach 18:30 - 20.00.

Rok akademicki 2017/2018

 • 21 lutego 2018 w godzinach 18.30-20.30 dr hab. Robert Geisler poprowadzi warsztat pt. „Czym jest transparentność w biznesie?” Serdecznie zapraszamy!
 • 24 stycznia 2018 w godzinach 18.30-20.30 Konrad Wilk poprowadzi warsztat pt. „Sztuka wystąpień publicznych i budowanie relacji z grupą w kontekście własnej autentyczności”. Serdecznie zapraszamy!
 • 6 grudnia 2017 w godzinach 18.30-20.00 Andrzej Cieplak poprowadził warsztat pt. „Zarządzanie Energią osobistą”. Podczas warsztatu uczestnicy mogli doświadczyć, że to właśnie ENERGIA, a nie CZAS jest głównym zasobem człowieka, a właściwe zarządzania własną energią stanowi klucz do osiągnięcia efektywności oraz satysfakcji z życia.
 • 22 listopada 2017 w godzinach 18.30-21.00 twórca Zen Coachingu - Kåre Landfald poprowadził warsztat pt. „5 Głównych Zasad Porozumienia z Serca Do Serca”. Podczas warsztatu uczestnicy mieli możliwość doświadczyć, jak można żyć w pełni siły, prawdy i integralności, będąc zarazem otwartymi, empatycznymi i pełnymi współczucia w spotkaniach z innymi ludźmi. Kåre Landfald przedstawił również główne zasady ustanawiania i utrzymywania naszego połączenia z sobą i z innymi na poziomie dającym spełnienie.
 • 11 października 2017 w godzinach 17.30-20.30 Jacek Wiśniewski poprowadził warsztat pt. „Uważność i związki”, na którym zaprezentował, jak istotna jest uważność w życiu współczesnych ludzi oraz w jaki sposób można ją rozwijać poprzez proste ćwiczenia. Ponadto nasz Gość przedstawił, jak ważną rolę pełni uważność w kontekście budowania zdrowych i satysfakcjonujących relacji międzyludzkich.
 • 24 września 2017 w godzinach 16.00-18.00 Sarah Peyton poprowadziła wykład otwarty pt. „Meet your Default Network: The Neuroscience of the Brain’s Automatic Voice”, podczas którego słuchacze mogli zgłębić tajniki neuronauki oraz poznać jej zastosowanie w pracy z dialogiem wewnętrznym.

Rok akademicki 2016/2017

 • 31 maja 2017 o godzinie 18.00 odbyło się spotkanie otwarte z Teorią Integralną psychologa i filozofa Kena Wilbera, która w praktyce daje możliwość  wszechstronnego rozumienia zjawisk i skutecznego projektowania działań. Frederic Laloux opisując fenomen tzw. „turkusowych organizacji” odwołuje się właśnie do wertykalnego modelu rozwoju świadomości Wilbera. Spotkanie otwarte pt. „Integralne Podejście do Rozwoju Indywidualnego i Organizacyjnego” na charakter warsztatu, którego celem jest: poznanie możliwości jakie daje Teoria Integralna Kena Wilbera do wspierania w rozwoju (w tym coachingu).Na warsztacie będzie można: 1) Dowiedzieć się czym jest Teoria Integralna i jakie daje możliwości interpretacyjne i rozwojowe. 2) Zapoznać się z najważniejszymi zastosowaniami Teorii Integralnej:  Integralna Praktyka Życiowa, która kładzie nacisk na równoczesny rozwój najważniejszych obszarów naszego życia: fizycznego, emocjonalnego, intelektualnego, duchowego, dzięki czemu wspierają się one wzajemnie. Kwadranty dają możliwość przyjrzenia się każdemu zjawisku z czterech perspektyw (intencjonalnej, behawioralnej, kulturowej i społecznej- systemowej), pozwalając pełniej je zrozumieć i włączyć w proces zmian. Model ewolucji ludzkiej świadomości pokazuje od czego, oprócz intelektu, zdolności, wiedzy, osobowości, zależy nasz sposób rozumienia i funkcjonowania w rzeczywistości oraz co z tego wynika dla osób wspierających innych w rozwoju. 3) Poznać powiązania Teorii Integralnej z coraz popularniejszym w biznesie zjawiskiem „turkusowych organizacji”. 4) Przećwiczyć jedno z narzędzi Teorii Integralnej do zastosowania w praktyce coachingowej. Spotkanie poprowadzą Jarosław Holwek i Maciej Gutkowski. Serdecznie zapraszamy!
 • 08 maja 2017 w godzinach 18.00-19.30 naszym gościem był Richard Bolstad, który poprowadził spotkanie otwarte pt. "Od stresu przez uważność ku pełnej energii" sala B/17.

Rok akademicki 2015/2016

 • 11 maja 2016 o godzinie 18.30 nasi dwaj goście: prof. Peter Clough i Doug Strycharczyk wprowadzili uczestników w zagadnienie odporności psychicznej (Mental Toughness) oraz przedstawili model teoretyczny i narzędzia badawcze do jej pomiaru MTQ48.
 • 28 kwietnia 2016 o godzinie 18.30 nasz gość z Wielkiej Brytanii, Peter Gill  poprowadził spotkanie zatytułowane: „Odnajdywanie Skarbu W Trudności”, podczas którego zaprezentował narzędzia z praktyki pracy z ciałem w ramach podejść: Focusing i Somatic Experiencing, które korzystają z ciała jako bramy do odnajdowania większego bezpieczeństwa, empatii i głębokiej zmiany.
 • 13 kwietnia 2016 o godz 18.30 Centrum Coachingu oraz Pracownia Satysfakcji zorganizowały dzień otwarty z Simonem Westernem – twórcą nowatorskiego podejścia coachingowego w rozwoju przywództwa nowych czasów – Analytic-Network coaching (A-Nc). Podczas spotkania Simon przedstawił czym jest i na czym polega skuteczność A-Nc w pracy z klientami. A-Nc to system, który pomaga klientom rozwijać ich osobisty, autentyczny styl przywództwa i strategicznie wpływać na sieci, w których pracują. Ostatecznym celem procesu jest pozytywna transformacja systemu, w którym funkcjonuje klient.
 • 14 marca 2016 Jaap Hollander, holenderski psycholog, coach prowokatywny oraz założyciel organizacji MindSonar zademonstrował na żywo – pracując z jedną klientką trzy różne coachingowe metody: 1. Coaching w oparciu o system MindSonar 2. Coaching prowokatywny oraz 3. Pracę z symbolami. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób.
 • 24 lutego 2016 odbyło się spotkanie otwarte pt. " Profesjonalizm w coachingu. Jakiego coacha wybrać?" zorganizowane przez nasze Centrum wraz z International Coach Federation Oddział Mazowsze. W programie wykłady: 1) Aksjologia Coachingu - wartości jako fundament coachingowej etyki - dr Lidia D. Czarkowska 2) Profesjonalizm a mity na temat coachingu - Artur Michalski, prezes ICF Polska i 3) Użyteczne kryteria wyboru coacha - Zbigniew Kieras  MCC,  Szef Działu Szkoleń Biznesowych ACT Advanced Corporate Training. Podczas spotkania odbył się też panel dyskusyjny, który prowadziły: Katarzyna Mickiewicz-Burzawa i Dominika Szadkowska z Oddziału ICF Mazowsze. Paneliści: dr Lidia D. Czarkowska, Dyrektor Centrum Coachingu; Artur Michalski, Prezes ICF Polska; Bartosz Berendt, Członek Prezydium Izby Coachingu i Przemysław Duchniewicz, Prezes EMCC Polska.
 • 14 stycznia 2016 - odbyło się spotkanie otwarte poprowadzone przez zespół akredytowanych coachów, w którego skład weszły: Joanna Zawada-Kubik PCC, TPLC, Team Coach, Małgorzata Ufnal PCC, ECPC, Team Coach; Paulina Barnaś PCC, TPLC, Team Coach, Anna Wojciechowska Trener Biznesu, Certyfikowany Facilitator. Tematem spotkania było „Przywództwo dla Świata - innowacyjne podejście do rozwoju przywództwa opartego na obecności i uważności”, którego podwaliny powstały między innymi w The Presencing Institute, USA oraz Center for Transformational Presence, USA.
 • 19 listopada 2015 - Spotkanie otwarte poprowadzili nasi specjalni goście: Amit Offir i Eyal Nir (twórca The Personal Leadership the BuDo-Way Program, Vice-Prezydent World Traditional Karate-do Federation) - Autorzy książki "24/8 The Secret of Being Mega-Effective", która właśnie ukaże się w języku polskim. Spotkanie odbyło się pod tytułem „The BuDo-Way: Przejmij kontrolę nad swoim życiem.” 20 listopada 2015 osoby chcące pogłębić swoje kompetencje w zakresie wykorzystania starożytnej mądrości sztuk walki do zarządzania własnym życiem wzięły udział w 4-godzinnych warsztatach z Eyalem.
 • 14 października 2015 - Sarah Peyton Trenerka NVC z Kanady poprowadziła wykład pt. „Neurobiologiczne aspekty stylów budowania przywiązania czyli jak mieć szczęśliwe dzieciństwo „teraz” bez względu na to, co się stało w przeszłości.”

Rok akademicki 2014/2015

 • 18 czerwca 2015 po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano wszechstronne narzędzie PRISM Brain Mapping, służące do tworzenia profili behawioralnych, oparte na najnowszych odkryciach brytyjskich i amerykańskich neurologów. Prezentację wygłosił twórca PRISM, dr Colin Wallace,  wykładowca MBA Cambridge University, University of Oxford.
 • 9 czerwca 2015 - odbył się Dzień Otwarty studiów podyplomowych 1) Coaching profesjonalny i 2) Mentoring - będzie można było porozmawiać z absolwentami oraz niektórymi wykładowcami i przećwiczyć na sobie narzędzie "Kompas Esencji". Spotkanie poprowadziła kierownik studiów - dr Lidia D. Czarkowska.
 • 8 czerwca 2015 - spotkanie poprowadził Alan Seale, PCC, coach i mówca inspiracyjny, założyciel i dyrektorthe Center for Transformational Presence, autor wielu książek:  Intuitive Living: A Sacred Path, Soul Mission, Life Vision, The Manifestation Wheel, The Power Of Your Presence i Create A World That Works. Spotkanie odbyło się pod tytułem „Transformująca Obecność w Coachingu i Przywództwie”.
 • 2 czerwca 2015 -  Mary Burgess z Australii, która pracuje jako międzynarodowy konsultant, implementuje programy zarządzania zmianą w organizacjach oraz prowadzi coachingi dla liderów organizacyjnych i konsultantów poprowadziła spotkanie otwarte pt. „Coaching w kontekście firmy”.
 • 1 czerwca 2015 - gość z Izraela: Eyal Nir twórca The Personal Leadership the BuDo-Way Program, Vice-Prezydent World Traditional Karate-do Federation oraz Prezes Traditional Karate Federation of Israel, wykładowca na uczelaniach: Afeka i Shenkar, poprowadził spotkanie otwarte pt. „The BuDo-Way: Przejmij kontrolę nad swoim życiem”.
 • 13 maja  2015 - Sylwia Bogucka, PCC i Dariusz Niedzieski, PCC poprowadzili spotkanie pt. „Neurobiologiczne wymiary coachingu w biznesie – droga do skutecznego działania, wykorzystania siły swojego umysłu w pełni, aby podejmować wyzwania na jakie nas stać, świadomie budować i motywować zespoły.”
 • 08 kwietnia 2015, dr Lidia D. Czarkowska poprowadziła spotkanie pt. „4 filary osobistej mocy sprawczej w business coachingu”, które zorganizowane zostało wspólnie z Collegium Civitas.
 • 11 marca 2015 - psycholog i coach ACC ICF, Maria Żak poprowadziła spotkanie pt. „INSPIRUJĄCY ROZDŹWIĘK - techniki podnoszące skuteczność coachingu w pracy w klientem biznesowym i prywatnym”.
 • 25 lutego 2015 - trenerka CNVC z Kanady, Sarah Peyton,  poprowadziła spotkanie pt. „Odbuduj swój empatyczny mózg - połączenie neurobiologii z porozumieniem bez przemocy”.
 • 15 stycznia 2015 - Marcin Kwieciński poprowadził spotkanie pt. „OGARNIJ CHAOS: jak sprytnie zrealizować swoje cele strategiczne i taktyczne”.
 • 17 grudnia 2014 - Ewa Lach i Marzena Suchocka poprowadziły spotkanie pt. „Metamorfozy świadomości - narzędzie do pracy z Potęgą Wartości, Głębią Emocji i Siłą Kompetencji”.
 • 19 listopada 2014 - dr Lidia D. Czarkowska poprowadziła warsztat pt. „Prokrastynacji powiedz NIE! - jak działać skutecznie, z radością i bez zwlekania”.

Rok akademicki 2013/2014

 • 4 czerwca 2014 - dr Lidia D. Czarkowska i Agata Gebhardt poprowadziły warsztat pt. "PSYCHOLOGIA ZORIENTOWANA NA PROCES - inspiracje dla coachów".
 • 16 kwietnia 2014 Kazimierz Nalepa poprowadził warsztat pt. "STRATEGIE WŁADZY I WPŁYWU A ZYSKI I SKUTECZNOŚĆ DZIAŁANIA W BIZNESIE. Praktyczne narzędzia realizacji celów biznesowych".
 • 2 kwietnia 2014 Kåre Landfald poprowadził warsztat pt. "Zen Coaching: SIŁA I MĄDROŚĆ ZRELAKSOWANEJ OBECNOŚCI" - SPECJALNE SPOTKANIE OTWARTE! Warsztat tłumaczony na język polski.
 • 23 stycznia 2014 Gabriela Gab poprowadziła warsztat pt. "KREATYWNOŚĆ - INDYWIDUALIZM - TOŻSAMOŚĆ. JAK DBAĆ O ROZWÓJ SWOJEJ KREATYWNOŚCI".
 • 11 grudnia 2013 - Daniel Bordman poprowadził warsztat pt. "GŁOS W PRACY COACHA".
 • 13 listopada 2013 Dagmara Miąsek poprowadziła warsztat pt. „WEWNĘTRZNA RÓWNOWAGA W... KALENDARZU - O PASJI, OBOWIĄZKACH I INNYCH "ZJADACZACH" ENERGII”.
 • 16 października 2013 - Tine Vindeløv poprowadziła warsztat w oparciu o Zen Coaching, pt: "NIE NAPRAWIAJ MNIE". Warsztat tłumaczony na język polski.

Rok akademicki 2012/2013

 • 12 czerwca 2013 Tomasz Misiak-Niedźwiadek poprowadził warsztat pt. „Och, nie atakuj mnie zegarkiem! - O wolności wewnętrznej i życiu z wyboru.” Warsztat nie tylko dla Coachów.
 • 22 maja 2013 Esther Perel poprowadziła warsztat pt. „Paradoks intymności i seksualności” - dla singli, par, coachów i terapeutów. Warsztat tłumaczony na język polski.
 • 22 maja 2013 John Whittington poprowadził warsztat pt. „Ustawienia systemowe w coachingu”. Spotkanie zorganizowane w ramach Międzynarodowego Tygodnia Coachingu ICF. Warsztat tłumaczony na język polski.
 • 15 maja 2013  dr Katarzyna Ramirez-Cyzio i Mariusz Cyzio poprowadzili warsztat pt. „Praktyka myślenia systemowego w coachingu”.
 • 28 kwietnia 2013 Kåre Landfald poprowadził warsztat pt. „Wprowadzenie do Zen Coachingu”. Warsztat tłumaczony na język polski.
 • 17 kwietnia 2013  Adam Dębowski poprowadził warsztat pt. „5 energii człowieka - jako źródło charyzmy, głębokiego kontaktu ze sobą i innymi”.
 • 20 marca 2013  Zbigniew Kieras poprowadził warsztat pt. „Coachowanie zespołu czyli kogo?”
 • 16 stycznia 2013 dr Paweł Smółka poprowadził warsztat pt. „Uskrzydlające testowanie - Wykorzystanie psychometrii w procesach wspierania rozwoju na przykładzie coachingu kariery”.
 • 5 grudnia 2012 Kazimierz Nalepa poprowadził warsztat pt. „Coaching jako narzędzie rozwoju menedżera – Panaceum na wszystkie bolączki?”
 • 14 listopada 2012 dr Urszula Sadomska MCC poprowadziła warsztat pt. „Kodeks Etyczny ICF - przypadki, zdarzenia, kontrowersje”.
 • 17 października 2012 dr Lidia D. Czarkowska poprowadziła warsztat pt. „Coaching a pełnia życia - "Tęczowa inspiracja".
 • 26 wrzesień 2012 Helene Pusswald poprowadził warsztat pt. „Systemic Coaching - Consulting People in a Complex World.” Warsztat odbył się w języku angielskim i został  zorganizowany we współpracy z ESBA-European Systemic Business Academy.

Rok akademicki 2011/2012

 • 5 czerwca 2012  dr Lidia D. Czarkowska poprowadziła warsztat pt. „Generatywny stan coacha i klienta - kiedy z problemu wyłania się rozwiązanie.”
 • 8 maja 2012  Bożena Wujec poprowadziła warsztat pt. „Słuchanie wielopoziomowe - podstawa skutecznej komunikacji (jedna z głównych kompetencji coachingowych, przydatnych też w zarządzaniu)”.
 • 3 kwietnia 2012  dr Lidia D. Czarkowska poprowadziła warsztat pt. „Emocje jako klucz do motywacji wewnętrznej.”
 • 20 marca 2012  Konrad Wilk poprowadził warsztat pt. „Zarządzanie emocjami - miarą wartości współczesnego lidera”.
 • 10 stycznia 2012  Bożena Grabowska i Magdalena Giec poprowadzły warsztat pt. „Zarządzanie energią - skąd czerpać siłę do zmiany w coachingu.”
 • 13 grudnia 2011  Dagmara Miąsek poprowadziła warsztat pt. „Zbawienne wypalenie zawodowe - absurd czy realna korzyść? O coachingowej perspektywie kryzysu zawodowego.
 • 8 listopada 2011  Piotr Ciepliński poprowadził warsztat pt. „Jak budować efektywne grupowe programy coachingowe? „Instalacja Wewnętrznego Coacha - Coaching Pod Żaglami”.