Z przyjemnością informujemy, że dr Aleksandra Przegalińska-Skierkowska​, nasza wykładowczyni, współautorka studiów nt. AI, została nominowana w plebiscycie Gazety Wyborczej 'Ludzie Roku 2017' w kategorii 'Nauka i innowacje'. Gratulujemy i głosujemy.

09.05.2018

Głosowanie w plebiscycie trwa do 21 maja. Głosować można tutaj.

Więcej o studiach Bachelor in Management and Artificial Intelligence in Digital Society (zarządzanie i sztuczna inteligencja w społeczeństwie cyfrowym), których współautorką jest dr Przegalińska.

Dr Aleksandra Przegalińska-Skierkowska jest adiunktem w katedrze MINDS (Management in Networked and Digital Societies) w ALK. Doktoryzowała się w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji na Uniwersytecie Warszawskim.

Jest absolwentką The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life.

Stypendystka Fundacji Fulbrighta. Pracowała także przy Polskiej Prezydencji w Radzie UE jako przewodnicząca Grupy Roboczej ds. Audiowizualnych z ramienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W 2016 r. odbyła staż w Massachusetts Institute of Technology (MIT) w USA.

Trzymamy kciuki!