KOŹMINALIA 2017 - "Sztuczna inteligencja vs sztuka inteligencji" – debata naukowa oraz targi studenckich kół naukowych

Link do streamingu: https://www.youtube.com/c/kozminski/live

Samorząd Studencki i koła naukowe Akademii Leona Koźmińskiego zapraszają wszystkich zainteresowanych na debatę naukową pt. „Sztuczna inteligencja vs sztuka inteligencji” 18 maja 2017, w godz. 13:00-15:00, aula główna.

Wybór tematu nie jest przypadkowy – sztuczna inteligencja, będąca technologicznym udoskonaleniem człowieka, stopniowo wkracza w nasze życie.

Debata składać się będzie z części wykładowej i części dyskusyjnej.
Część wykładową poprowadzą prelegenci:

• dr Aleksandra Przegalińska-Skierkowska – ekspert m.in. w temacie cybernetyki, robotyki oraz sztucznej inteligencji
  • dr Helena Chmielewska-Szlajfer – ekspert zajmujący się m.in. sferą publiczną i nowymi mediami
  • dr Piotr Migdał - ekspert z analizy danych (data science), uczenia maszynowego i sieci neuronowych

Moderatorem części dyskusyjnej będzie Włodek Markowicz, znany polski youtuber, współzałożyciel kanału LekkoStronniczy, ekspert od spraw dotykających życia codziennego, obeznany w tematach wszystkim nam bliskich.

Głównymi tematami czwartkowego spotkania będą:

• Sztuczna inteligencja – szansa czy zagrożenie?
  • Rynek pracy – potencjalne zmiany.
  • Czy inteligencja zarezerwowana jest tylko dla człowieka, czy też dopuścić można do niej maszyny?

Targi studenckich kół naukowych ALK odbędą się w atrium, w godzinach 11:00-12:30.

Link do FB studenckich kół naukowych ALK