ALK utrzymuje pozycję w światowym rankingu "Financial Times"! Program magisterskich studiów z zarządzania ponownie na 42. miejscu.

12.09.2016

Wśród 90 najlepszych na świecie studiów z zarządzania znalazły się dwie polskie uczelnie: Akademia Leona Koźmińskiego (42. miejsce) i Szkoła Główna Handlowa (73. miejsce). Publikowany dziś ranking „Financial Times” pokazuje rozwój kariery i awans zawodowy absolwentów. Jest też ważną lekturą dla międzynarodowej społeczności kandydatów na studia.

Już sama obecność w rankingu „FT” pokazuje siłę uczelni. Zarządzanie na poziomie magisterskim można dziś studiować niemal w każdej szkole wyższej zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wśród tysięcy programów liczą się tylko te najlepsze, które potrafią zapewnić absolwentom dobry start zawodowy. Na pytanie, czy warto dziś studiować zarządzanie, redakcja „FT” odpowiada zdecydowanie: tak! I podaje argumenty:

Prof. Witold Bielecki, rektor Akademii Leona Koźmińskiego, najwyżej ocenionej przez „FT” polskiej uczelni, zgadza się z większością wniosków autorów rankingu. — Nasi absolwenci nie mają problemów z zatrudnieniem – mówi. — Większość z nich bardzo dobrze zarabia, co odnotowujemy śledząc ich losy. Mają oparcie w sieci ponad 12 tys. aktywnych absolwentów Akademii, którzy utrzymują kontakt z uczelnią. Tworzymy również zaplecze organizacyjno-finansowe do rozwijania startupów pod nazwą Grow Point. Dodałbym jeszcze jedną rzecz, która nas wyróżnia, czyli nastawienie na przygotowanie odpowiedzialnych sukcesorów polskich prywatnych przedsiębiorstw. Wielu naszych absolwentów przejmuje firmy rodzinne i bardzo dobrze nimi zarządza.

Koźmiński to najbardziej umiędzynarodowiona polska uczelnia. Studiuje tu 1,5 tysiąca cudzoziemców z 64 krajów. Na studiach prowadzonych w całości po angielsku większość słuchaczy stanowią obcokrajowcy – właśnie na zarządzaniu, ale też na finansach i rachunkowości (ten ostatni kierunek trafił do opublikowanego w czerwcu rankingu „FT” studiów z finansów i znalazł się na 18. miejscu na świecie).

Kozminski University to dziś silna polska marka za granicą, utrwalona w prestiżowych rankingach „Financial Times”, w których jesteśmy obecni od 2009 roku, i wzmocniona autorytetem uzyskanych międzynarodowych akredytacji: AACSB, EQUIS i AMBA, jakim poddają się najlepsze uczelnie biznesowe na świecie – mówi Daria Kowalska, dyrektor marketingu Akademii Leona Koźmińskiego.

Zwycięzcą opublikowanego 12 września br. rankingu „Financial Times” Masters in Management 2016 jest szwajcarski Uniwersytet St. Gallen, drugie miejsce zajmuje HEC Paris, a trzecie Essec Business School z Francji. Pomimo globalnego charakteru zestawienia znalazło się w nim najwięcej uczelni z Europy. Brak w nim natomiast amerykańskich szkół biznesu – tam odpowiednikiem magisterskich studiów z zarządzania są stacjonarne studia MBA, które w Europie występują najczęściej jako studia podyplomowe.

Link do rankingu „FT” Masters in Management 2016