Konferencja na temat "60 lat Traktatu Rzymskiego. Przyszłość procesu integracji europejskiej"

Kolegium Prawa

Akademii Leona Koźmińskiego

zaprasza na konferencję

"60 lat Traktatu Rzymskiego.

Przyszłość procesu integracji europejskiej"

(4 kwietnia 2017r. - wtorek - początek godzina 12:30)

Program:

•  Powitanie: prof. dr hab. Monika Całkiewicz, Prorektor  do spraw Studiów Prawniczych w ALK
  • Panel ambasadorów:
  1. Marek Grela (UE w dobie globalizacji)
  2. Jan Truszczyński (wyzwania przed rynkiem wewnętrznym UE)
  3. Jan Barcz (system instytucjonalny w dobie zróżnicowania UE)
  4. Marek Prawda (stan dyskusji nad przyszłością UE)
  • Dyskusja

Konferencja  odbędzie się w Sali Senatu (sala 202)

Akademia Leona Koźmińskiego, Warszawa, ul. Jagiellońska 57/59

Prosimy o potwierdzenie udziału: ivanna.kolisnyk@gmail.com

Notki biograficzne panelistów (w kolejności występowania):

1. Ambasador Marek Grela: m.in. szef St. Przedstawicielstwa przy UE (2002-2006), następnie dyrektor ds. stosunków transatlantyckich w Sekretariacie Generalnym Rady UE i wysoki urzędnik w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych, obecnie profesor   w Uczelni Vistula.
  2. Ambasador Jan Truszczyński: m.in. w drugiej połowie lat 90. szef St. Przedstawicielstwa RP przy UE, następnie główny negocjator ws. akcesji Polski do UE;  2010-2014 kierował Dyrekcją Generalną ds. edukacji i kultury w Komisji Europejskiej; obecnie jest wykładowcą w Uczelni Vistula i współpracuje z Grupa Wsparcia Ukrainy w Komisji Europejskiej.
  3. Ambasador Jan Barcz: obecnie profesor  w Akademii Leona Koźmińskiego, m.in. Ambasador RP w Wiedniu (1995-1999) i dyrektor Departamentu UE w MSZ.
  4. Ambasador Marek Prawda: obecnie dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, w przeszłości m.in. Ambasador RP w Szwecji i w Republice Federalnej Niemiec oraz (2012-2016) szef. St. Przedstawicielstwa RP przy UE.